Potvrdia futbalisti Stuttgartu a Cádizu raketový nástup?

Ďalší futbalom nabitý víkend odštartujeme v Nemecku a v Španielsku. Formu chce v derby potvrdiť stopercentný Hamburg, na rovnaký čas je výkop naplánovaný aj v Düsseldorfe, kde Fortuna privíta minulosezónne prekvapenie.

2. Bundesliga

Fortune sa v novom ročníku vôbec nedarí. Zo šiestich zápasov vyhrala jediný a figuruje až na šestnástom mieste tabuľky. Jej dnešný súper na tom ale nie je o nič lepšie. Heidenhem sa takmer prebojoval do Bundesligy, v baráži však neuspel a to malo pravdepodobne na hráčov v konečnom dôsledku negatívny dopad. V novej sezóne podobne ako Fortuna vyhral Heidenheim iba jeden zápas. Okrem toho vybojoval dva body za dve remízy a v tabuľke mu patrí až trináste miesto.

18:25 DS2 Düsseldorf – Heidenheim (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V rovnakom čase si môžu fanúšikovia naladiť hamburgské derby vo Volksparkstadione. HSV zatiaľ suverénne dominuje druhej najvyššej súťaži, vybojovalo plný počet bodov a po piatich odohraných kolách disponuje päťbodovým náskokom pred Kielom. St. Pauli je so šiestimi bodmi na deviatom mieste, umiestnenie ale v derby často nehrá veľkú úlohu. Hostia budú chcieť za každú cenu vynikajúcu sériu rivala ukončiť a stať sa prvým tímom, ktorý najväčšieho ašpiranta na postup medzi elitu porazí. V minulej sezóne St. Pauli uspelo v oboch vzájomných zápasoch.

18:25 DS1 Hamburg – St. Pauli (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

 

Bundesliga

O dve hodiny neskôr odštartuje prvý zápas 6. kola v najvyššej nemeckej súťaži. Pozrieme sa do Veltins Areny v Gelsenkirchene, kde domáce zápasy hráva zatiaľ najväčšie sklamanie Bundesligy. Schalke doteraz vybojovalo iba bod za remízu a disponuje katastrofálnym skóre 2:19. Slávny klub má problémy nielen na ihirsku, ale aj mimo neho. Nachádza sa vo veľkej finančnej kríze, čo sa odráža aj na výsledkoch. V lete odišli dôležití hráči a adekvátne náhrady klub nezískal. Schalke tak dostáva jednu facku za druhou.

Jeho dnešný súper zo Stuttgartu prežíva diametrálne odlišný začiatok. Nováčik na úvod nestačil na Freiburg, odvtedy však ťahá štvorzápasovú sériu bez prehry, vďaka ktorej sa prepracoval na piate miesto. V nastolenom trende chce pokračovať a dnes sa pokúsi využiť krízu Schalke vo svoj prospech a pripísať si ďalšie tri body.

20:25 DS1 Schalke – Stuttgart (S. Suvák)

Predpokladané zostavy:
Schalke:  Ronnow; Ludewig, Sane, Nastasic, Oczipka; Bentaleb, Mascareli, Harit; Skrzybski, Ibisevic, Raman
Stuttgart: Kobel; Stenzel, Karazor, Kempf; Wamangituka, Mangala, Endo, Coulibaly; Didavi, Castro; Kalajdzič

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

 

LaLiga

Na prvý pohľad možno trochu nezaujímavý, ale v skutočnosti o to zaujímavejší zápas nás čaká v španielskej LaLige. Na Estadio Municipal de Ipurua v Eibare uvidíme súboj dvoch tímov, ktoré prekvapivo ťahajú sériu bez prehry. Domáci výber neprehral ani jeden zápas z predchádzajúcich troch, nováčik dokonca drží neporaziteľnosť ešte o jeden duel dlhšie.

Eibar v poslednom kole prekvapivo obral o všetky tri body Sevillu. Cádiz zas v predposlednom kole šokoval majstrovský Real Madrid a o týždeň neskôr ukázal, že to nebola iba náhoda a remizoval aj s ambicióznym Villarrealom. Proti dvom silným ofenzívam dokonca inkasoval iba jedenkrát. Na zodpovednú obranu a na brejky sa bude spoliehať aj dnes večer v Eibare.

20:55 DS2 Eibar – Cádiz (D. Mucha)

Predpokladané zostavy:
Eibar: Dmitrovic; Pozo, Oliveira, Burgos, Arbilla; Rodrigues, Alvarez, Diop, Gil; Kike, Inui
Cádiz: Ledesma; Akapo, Jimenez, Cala, Espino; Salvi, Mari, Jonsson, Alex; Negredo, Lozano

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.