Predvianočný piatok nám spríjemní Borussia, či AS Rím

Obdobie Vianoc odštartujeme naozaj pestrou futbalovou nádielkou už v piatok. Priame prenosy vám ponúkneme z piatich popredných európskych súťaží.

2. BUNDESLIGA

Začneme v druhej najvyššej súťaži v Nemecku. V Bavorsku vyzve šestnásty Norimberg posledné Drážďany a pôjde skutočne o veľa. Záchranárske práce sa totiž pre oba kluby začali už v decembri a do konca sezóny bude každý bod nesmierne dôležitý. Kľúčové budú najmä vzájomné zápasy priamych konkurentov v boji o zotrvanie v súťaži.

V tom istom čase je výkop naplánovaný aj v Karlsruhe a bude sa viesť v podobnom duchu. Domáce mužstvo je so ziskom 20-tich bodov na trinástom mieste. Od zostupovej zóny ho delia iba štyri body. Wehen je predposledný takže fanúšikovia môžu očakávať poriadny boj o každý meter na trávniku.

18:25 Norimberg – Drážďany (DS1, komentuje T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

18:25 Karlsruher – Wehen (DS2, R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

BUNDESLIGA

O dve hodiny neskôr sa presunieme na bundesligové trávniky. Hráči Hoffenheimu veria, že majú najťažšie obdobie za sebou a môžu sa naplno sústrediť na hon za európskymi miestenkami. Po štyroch zápasoch bez víťazstva zdolali v hlavnom meste Union Berlín bez inkasovaného gólu. Dnes ich ale čaká súper iného kalibru.

Štvrtá Borussia sa zrejme taktiež dostala z hernej krízy a v decembri podáva veľmi dobré výkony. V lige ťahá sériu štyroch zápasov bez prehry, pričom trikrát vyhrala a naposledy v gólovéj prestrelke remizovala s Lipskom. Okrem toho si zabezpečila postup v Lige majtrov zo skupiny smrti na úkor milánskeho Interu. Teraz sa môže naplno sústrediť na domácu súťaž.

20:25 Hoffenheim – Dortmund (DS1, S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SERIE A

Najzaujímavejším zápasom z dnešnej ponuky bude pravdepodobne zápas v čarovnej Florencii. V Serie A bude chcieť rímske AS využiť hernú krízu Violy a vyvinúť tlak na mestského rivala. Lazio je totiž v tabuľke o jedno miesto vyššie a to temperamentní fanúšikovia Giallorossi jednoducho neodpúšťajú.

Fiorentina priviedla cez leto veľmi zaujímavé posily, na jej výkonoch v lige to ale vôbec nie je vidieť. Fialoví získali v tejto sezóne len chabých sedemnásť bodov a figurujú až na 14. mieste tabuľky. Nevyhrali ani jeden z posledných šiestich ligových zápasov, pričom až štyrikrát prehrali.

20:40 Fiorentina – AS Rím (DS3, R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

SKY BET CHAMPIONSHIP

Predohrávka je naplánovaná aj na bristských ostrovoch. V druhej najvyššej súťaži v Anglicku uvidíme súboj dvoch potápajúcich sa lodí. Kedysi tradičné tímy Premier League aktuálne bojujú na chvoste Sky Bet Championship.

Domáce mužstvo je na 20. mieste a má len trojbodový náskok pred dnešným vyzývateľom, ktorý sa nachádza v zostupovom pásme. Opäť sa môžeme tešiť na typický tvrdý ostrovný futbal, v ktorom si hráči nič nedarujú.

20:40 Middlesbrough – Stoke City (PS, M. Skáčik)

LALIGA

Na záver sa pôjdeme ohriať do Španielska. Prvý zápas osemnásteho kola bude mať výkop na Estadio Municipal de Ipurua v Eibare. Nenápadný baskický tím sa v posledných rokoch natrvalo usídlil medzi španielskou elitou, v aktuálnej sezóne sa ale trápi.

Eibar je len dva body nad zostupovým pásmom a dnes ho príde preveriť šikovný nováčik z Granady, ktorému sa naopak darí nad očakávania. Granada je deviata, takže pred sviatkami môžu byť  fanúšikovia i vedenie klubu spokojní. Ešte spokojnejší budú ak sa im podarí vyhrať aj dnes.

20:55 Eibar – Granada (DS2, T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.