United zničil Chelsea, Arsenal vydrel výhru v Newcastli (Premier League 1. kolo)

Newcastle United nepatrí medzi obľúbené kluby Pierra-Emericka Aubameyanga. Na tento zápas v St. James Parku bude ale gabonský útočník určite spomínať v dobrom. Manchester United uštedril na Old Trafford v šlágri kola londýnskej Chelsea poriadnu príučku.

Newcastle United – Arsenal FC 0:1 (0:0)
Góly: 58. Aubameyang

Strelecký účet v Premier League si otvoril aj ďalší z kandidátov na víťaza zlatej kopačky. Pierre-Emerick Aubameyang sa pridal k Mohamedovi Salahovi, Kaneovi, Sterlingovi, či Agüerovi.

Bývalý útočník Borussie Dortmund gólom z 58. minúty navyše rozhodol o najtesnejšom víťazstve kanonierov. Na severe Anglicka sa presadil po prvýkrát v kariére.

Manchester United – Chelsea 4:0 (1:0)
18. (PK) a 67. Rashford, 65. Martial, 81. James

Frank Lampard si svoj debut v Premier League určite predstavoval trochu inak. Jeho Chelsea dostala v šlágri 1. kola na Old Trafford poriadnu facku od Manchestru United. Hrdinom zápasu sa stal mladý anglický reprezentant Marcus Rashford, ktorý zaznamenal dva presné zásahy.

Prvý strelil v 18. minúte z pokutového kopu. V šestnástke ho najprv nedovolene zastavil Kurt Zouma, a tak dostal druhú šancu z bieleho bodu. Tú využil s absolútnym prehľadom a poslal diablov do vedenia. Ďalšie góly padli až po zmene strán.

O prvý sa postaral Anthony Martial po fantastickej prihrávke Andreasa Pereiru. O dve minúty neskôr to bolo už 3:0. Po dokonalej prihrávke Paula Pogbu strelil druhý gól v zápase Marcus Rashford.

Paul Pogba predviedol skvelý výkon, pripísal si dve asistencie a bol po celý čas veľmi aktívny. Druhú asistenciu adresoval mladému debutantovi v červenom drese Danielovi Jamesovi. 21-ročný Welšan dlho nemohol uveriť tomu, čo sa mu na Old Trafford podarilo.

Za muža zápasu napriek tomu vyhlásili Harryho Maguira. Najdrahší obranca v histórii futbalu predviedol spoľahlivý výkon, odobral najviac lôpt, najviac krát prerušil súperovu rozohrávku a tiež zablokoval dve strely. Nemalou mierou sa tak pričinil o prvé čisté konto Davida De Geu v sezóne.

Diabli dnes na Old Trafford všetkým neprajníkom ukázali, že s nimi v tejto sezóne určite treba počítať. Frank Lampard môže na druhú stranu očakávať veľkú vlnu kritiky. Chelsea smerom dopredu totiž nepredviedla takmer vôbec nič.