Liverpool ovládol šláger, Wolves sa doma tešili z výhry (Premier League 12. kolo)

Vlci z Wolverhamptonu konečne bodovali naplno, keď v 12. kole Premier League porazili na domácom štadióne Aston Villu.

Šláger kola na Anfield Road ovládol domáci Liverpool, ktorý si s Manchestrom City poradil pomerne hladko. O víťazstve, ktorým navýšili svoj náskok na čele tabuľky, rozhodli The Reds už v úvodnej štvrťhodine.

Wolverhampton Wanderers – Aston Villa 2:1 (1:0)
Góly: 41. Neves, 84. Jimenéz – 90+2. Trezeguet

Wolverhampton Wanderers ukončil trojzápasové čakanie na víťazstvo a pripísal si dôležitú výhru na domácej pôde. Víťazný gól padol po úspešnej portugalskej spolupráci João Moutinho – Rúben Neves.

Domácich fanúšikov upokojil v závere najlepší strelec mužstva Raúl Jiménez, pre ktorého to bol piaty presný zásah v aktuálnej sezóne. Vlci si nakoniec čisté konto udržať nedokázali, v nadstavenom čase znížil na 1:2 Trézéguet.

FC Liverpool – Manchester City 3:1 (2:0)
Góly: 6. Fabinho, 13. Salah, Mané – 78. Silva

Liverpool nemohol odštartovať šláger 12. kola Premier League lepšie. Už v 6. minúte ho za ďalším víťazstvom v Premier League naštartoval brazílsky stredopoliar Fabinho, ktorý strelou spoza šestnástky prekonal bezmocného Claudia Brava v bráne hostí.

Už o sedem minút neskôr kapituloval brankár ManCity aj po druhý raz, loptu do siete upratal Mohamed Salah. Po zmene strán sa presadil aj druhý útočník z ofenzívneho trojlístka The Reds Roberto Firmino.

V záverečnej dvadsaťminútovke už len korigoval na konečných 1:3 z pohľadu hostí Bernardo Silva. Liverpool navýšil svoj náskok v čele Premier League pred druhým Leicesterom a Chelsea na osem bodov. Obhajca trofeje z Manchestru spadol na štvrté miesto.