Liverpool si poradil s Fulhamom, Manchester je modrý (Premier League 12. kolo)

V prvom zápase si podľa predzápasových predpokladov poradil Liverpool s najhorším celkom Premier League. Chelsea nedokázala streliť gól Evertonu a bitku o Manchester ovládlo City.

Liverpool FC – Fulham FC 2:0 (1:0)
Góly: 41. Salah, 53. Shaqiri

Skóre zápasu otvoril po fantastickom uvoľnení Alexandra-Arnolda Mohamed Salah. Bol to jeho šiesty gól v aktuálnej sezóne. Liverpool mal počas celého zápasu prevahu a vytvoril si veľké množstvo šancí. Z nich dokázal pretaviť v gól už len jedinú. Krátko po zmene strán zvýšil na konečných 2:0 pre domácich Xherdan Shaqiri. Fantastický center do šestnástky mu poslal Andrew Robertson.

Chelsea FC – Everton FC 0:0

Atraktívnemu duelu na Stamford Bridge chýbalo len jediné – góly. Tím Maurizia Sarriho mal podľa predpokladov počas celého zápasu prevahu, gól napriek viacerým sľubným šanciam streliť nedokázal, a tak si s Evertonom rozdelil body za bezgólovú remízu.

Manchester City – Manchester United 3:1 (1:0)
Góly: 12. Silva, 48. Aguero, 86. Gundogan – 58. Martial

Do derby vstúpil lepšie domáci celok. Diabli v dvanástej minúte nedokázali odkopnúť loptu do bezpečia, čo využil španielsky záložník David Silva. Krátko po zmene strán strelil výber Pepa Guardiolu druhý gól v zápase. Sergio Aguero si perfektne narazil loptu s Mahrezom a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

O desať minút neskôr dal hosťom nádej na dobrý výsledok z pokutového kopu Anthony Martial. Posledné slovo mali napokon predsa len hostia.  İlkay Gündoğan zvýšil na 3:1 v prospech domácich po najdlhšej kombinácii v Premier League za posledné tri roky. Gólovému zakončeniu predchádzalo neuveriteľných 44 prihrávok!