Citizens prišli o neporaziteľnosť, Salah zničil Bournemouth (Premier League 16. kolo)

Mohamed Salah v súboji s Bournemouthom strelecky explodoval. Egyptský ofenzívny hráč tromi gólmi zariadil víťazstvo Liverpoolu. Manchester City v šlágri kola prehralo po prvý raz v sezóne.

Bournemouth – Liverpool FC 0:4 (0:1)
Góly: 25., 48. a 77. Salah, 68. Cook (VG)

Liverpool si v 16. kole poľahky poradil s nepredvídateľným Bournemouthom. Po prvý raz domáci tím inkasoval v 25. minúte. Po zmene strán pridal Mohamed Salah druhý aj tretí gól a bolo vymaľované. Liverpool sa dostal po zaváhaní Manchestru City na prvé miesto ligovej tabuľky.

Arsenal FC – Huddersfield Town 1:0 (0:0)
Góly: 83. Torreira

O jediný presný zásah sa v 83. minúte postaral uruguajský defenzívny štít Lucas Torreira. Tím Unaia Emeryho neprehral ani 21. zápas v rade, vďaka čomu sa bodovo dotiahol na Chelsea. Pred piatym Manchestrom United majú kanonieri náskok osem bodov.

Chelsea FC – Manchester City 2:0 (1:0)
Góly: 45. Kante, 78. Luiz

Veľký šláger 16. kola bol na programe v Londýne. Na slávny štadión Chelsea pricestoval líder tabuľky z Manchestru. Hostia boli vďaka posledným výsledkom pasovaní do úlohy favorita. Taliansky stratég Maurizio Sarri však na obhajcu trofeje uštrikoval perfektnú taktiku a nakoniec sa tešil z víťazstva.

Domácich poslal do vedenia v poslednej minúte prvého polčasu majster sveta z Ruska N’Golo Kanté. V 78. minúte pridal David Luiz druhý gól. Ofenzívne hviezdy Citizens sa v tomto zápase nedokázali presadiť, a tak tím Pepa Guardiolu prehral prvýkrát v súťaži.

Manchester United – Fulham 4:1 (3:0)
Góly: 13. Young, 28. Mata, 42. Lukaku, 82. Rashford – 67. Kamara (PK)
ČK: Andre-Frank

Manchester United po dlhej dobe potešil svojich fanúšikov, keď si po štyroch zápasoch konečne pripísal do tabuľky výhru. V 13. minúte sa parádnym spôsobom presadil Ashley Young. Druhý gól diablov pridal Juan Mata.

Ešte do prestávky strelil vytúžený gól Romelu Lukaku. Na domácom štadióne Old Trafford sa presadil po prvý raz od marca, začo si predtým zlízol poriadnu dávku kritiky, a tak mu musel spadnúť obrovský kameň zo srdca. V 67. minúte vykresal iskierku nádeje na body hosťujúci Aboubakar Kamara, keď premenil pokutový kop.

Posledné slovo v zápase však mal domáci celok. Na konečných 4:1 v prospech domácich upravil Marcus Rashford. Manchester po tejto výhre poskočil medzi najlepšiu šestku Premier League.

Leicester City – Tottenham Hotspur 0:2 (0:1)
Góly: 45.1 Son, 58. Alli

Ďalší parádny gól strelil v Premier League ofenzívny záložník kohútov Heung-Min Son. Na 2:0 pre favorita zvýšil po zmene strán hviezdny záložník Dele Alli. Líšky sa gólovo presadiť nedokázali, a tak prehrali s Tottenhamom na King Power Stadium 0:2.