Shaqiri hrdinom Liverpoolu, Southampton zaskočil Arsenal (Premier League 17. kolo)

Arsenal prišiel o fantastickú sériu bez prehry vo všetkých súťažiach, ktorá sa zastavila na neuveriteľných 22 zápasov v rade. Šláger kola rozhodla dvomi gólmi letná akvizícia Liverpoolu Xherdan Shaqiri.

Southampton FC – Arsenal FC 3:2 (2:1)
Góly: 20. a 44. Ings, 85. Austin – 28. a 53. Mkhitaryan

Bývalý útočník Liverpoolu Danny Ings otvoril skóre zápasu na St. Mary’s Stadium v 20. minúte. Na jeho gól odpovedal o osem minút neskôr Henrikh Mkhitaryan. Anglický útočník stihol do polčasu pridať ešte druhý gól. V 44. minúte strelil Arsenalu nepríjemný gól do šatne.

Po zmene strán Henrikh Mkhitaryan napodobnil Ingsa a druhým gólom v zápase opäť vyrovnal stav zápasu. Posledné slovo mali nakoniec aj tak svätci. Víťazný gól stretnutia strelil Charlie Austin.

Liverpool FC – Manchester United 3:1 (1:1)
Góly: 24. Mané, 73. a 80. Shaqiri – 33. Lingaard

Dlho očakávaný šláger dvoch najúspešnejších klubov v Anglicku fanúšikov futbalu rozhodne nesklamal. Teda až na tých, ktorí fandili červeným diablom. Ich miláčikovia toho totiž v zápase veľa nepredviedli a domácemu Liverpoolu prevažne len sekundovali. Dôkazom je aj štatistika streleckých pokusov. Liverpool prestrieľal diablov 36:6!

Aktívnejší Liverpool šiel do vedenia v 24. minúte. Výborný center Fabinha si fantasticky spracoval Sadio Mané a s prehľadom prekonal Davida De Geu v bráne hostí. Na jeho presný zásah dokázal po chybe Alissona Beckera odpovedať v 33. minúte Jesse Lingard.

To bolo zo strany United všetko. V druhom polčase diabli netrafili bránu Alissona ani v jednom prípade, kým Liverpoolčania šesťkrát. Dva pokusy z toho skončili za chrbátom Davida De Geu. O oba presné zásahy sa postaral striedajúci Xherdan Shaqiri. Jurgen Klopp opäť predviedol zlatú ruku pri striedaní. Liverpool aj vďaka jeho práci zdolal United 3:1 a vrátil sa do čela Premier League.