Víťazná premiéra Solskjæra, Crystal Palace šokoval City (Premier League 18. kolo)

Arsenal zdolal na domácom štadióne trápiace sa Burnley. O víťazstve domácich rozhodol dvomi gólmi Pierre-Emerick Aubameyang. City a Chelsea nečakane zakopli a Manchester United dosiahol s novým trénerom fantastické víťazstvo.

Arsenal FC – Burnley FC 3:1 (1:0)
Góly: 14. a 48. Aubameyang, 90+1. Iwobi – 63. Barnes

Skóre na Emirates Stadium otvoril v 14. minúte Pierre-Emerick Aubameyang. Pochvalu za fantastickú prihrávku na Seada Kolašinaca si zaslúžil najmä nemecký stredopoliar Mesut Özil.

Aubameyang pridal gól aj v druhom polčase. Najlepší strelec súťaže strelil nekompromisnú bombu pod brvno, na ktorú nemal Joe Hart žiadny nárok. Po hodine hry znížil útočník hostí Ashley Barnes. Posledné slovo však mal Arsenal. Na konečných 3:1 upravil Iwobi.

Chelsea – Leicester 0:1 (0:0)
Gól: 51. Vardy

O prvé prekvapenie sa v dnešnom kole Premier League postarala Londýnska Chelsea. Na Stamford Bridge tesne prehrala s Leicesterom 0:1. Jediný gól zápasu si pripísala najväčšia hviezda hostí, Jamie Vardy.

Manchester City – Crystal Palace 2:3 (1:2)
Góly: 27. Gündoğan, 85. De Bruyne – 33. Schlupp, 35. Townsend, 51. Milivojevič (PK)

Ďalšia dobrá správa pre fanúšikov Liverpoolu. Najväčší konkurent v boji o titul a obhajca trofeje v dnešnom zápase nečakane nestačil na Crystal Palace. Domáci favorit síce viedol po góle İlkaya Gündoğana, londýnsky klub však dokázal otočiť skóre behom dvoch minút. V 33. minúte sa presadil Schlupp a krátko po ňom poslal hostí do vedenia parádnym spôsobom Andros Townsend.

Krátko po zmene strán pridal tretí gól hostí z pokutového kopu Luka Milivojevič a bolo rozhodnuté. V závere už Kevin de Bruyne dokázal iba znížiť, a tak Manchester City prekvapivo podľahol Crystal Palace 2:3. Liverpool mu odskočil na rozdiel štyroch bodov.

Cardiff City – Manchester United 1:5 (1:3)
Góly: 38. Camarasa (PK) – 3. Rashford, 29. Herrera, 41. Martial, 57. (PK) a 90. Lingard

Ani sám Ole Gunnar Solskjær si zrejme nepredstavoval takýto parádny debut na lavičke Manchestru United. Skóre otvoril už v tretej minúte parádnou strelou z priameho kopu Marcus Rashford. Po pol hodine bolo 2:0, peknou strelou sa prezentoval španielsky záložník Ander Herrera.

V 41. minúte potešil nového trénera diablov nádhernou akciou Antony Martial. Francúzsky útočník krásnym spôsobom oslávil svoj stý zápas v Premier League. Bol to zároveň gól s poradovým číslom 500 v tejto sezóne anglickej ligy.

V druhom polčase ešte podčiarkol skvelý výkon hostí dvomi gólmi Jesse Lingard. Manchester United strelil 5 gólov v Premier League prvýkrát odkedy skončil na lavičke červených diablov Sir Alex Ferguson.