Chelsea zvíťazila v malom derby, City si poradilo so Southamptonom (Premier League 20. kolo)

O výhre Chelsea s Crystal Palace rozhodol netradičný zakončovateľ. N’Golo Kanté si perfektne nabehol za obranu a pohotovo prekonal domáceho brankára. Citizens rozhodli o víťazstve už v prvom polčase.

Crystal Palace – Chelsea FC 0:1 (0:0)
Gól: 51. Kanté

O výhre Chelsea s Crystal Palace v malom londýnskom derby rozhodol netradičný zakončovateľ. N’Golo Kanté si perfektne nabehol za obranu a pohotovo prekonal domáceho brankára po fantastickej prihrávke Davida Luiza. Chelsea využila zaváhanie Arsenalu a odskočila mu v tabuľke na rozdiel piatich bodov.

Southampton FC – Manchester City 1:3 (1:3)
Góly: 37. Hojbjerg – 10 D. Silva, 45. Ward-Prowse (VG), 45+3. Aguero

David Silva otvoril skóre v dnešnom zápase Southampton – Manchester City po skvelej prihrávke, ktorú mu adresoval jeho menovec Bernardo. V 37. minúte však vyrovnal domáci záložník Pierre-Emile Hojbjerg.

Obhajca trofeje dokázal rozhodnúť o víťazstve ešte v prvom polčase. V poslednej minúte riadneho hracieho času prekonal vlastného brankára Ward-Prowse, o tri minúty neskôr spečatil na 3:1 Sergio Aguero.

Manchester United – AFC Bournemouth 4:1 (3:1)
Góly: 5. a 33. Pogba, 45. Rashford, 72. Lukaku – 45+2. Aké

Paul Pogba otvoril skóre zápasu na Old Trafford po fantastickom sóle Marcusa Rashforda. Mladý klenot Manchestru United sa ukážkovo pohral s obranou Bournemouthu a naservíroval parádnu prihrávku do malého vápna. Dlhonohý Francúz zvýšil aj na 2:0.  Tentokrát mu asistoval Ander Herrera.

V závere polčasu zvýšil na 3:0 Marcus Rashford a zdalo sa, že je rozhodnuté. V nadstavenom čase však strelil kontaktný gól Nathaniel Aké. Po zmene strán sa ale o definitívu postaral robustný belgický útočník Romelu Lukaku, ktorý upokojil divadlo snov a spečatil tretie víťazstvo diablov v rade.