Chelsea s prvým víťazstvom, United zakopol (Premier League 3. kolo)

Chelsea to predsa len dokázala a zaknihovala prvé víťazstvo v Premier League. Manchester United naopak nečakane zakopol na Old Trafford s Crystal Palace. Šláger tretieho kola medzi Liverpoolom a Arsenalom ovládli domáce hviezdy.

Norwich City – Chelsea FC 2:3 (2:2)
Góly: 6. Cantwell, 30. Pukki – 3. a 68. Abraham, 17. Mount

Chelsea mala raketový vstup do zápasu. Už v tretej minúte stretnutia strelil svoj prvý gól v drese londýnskeho veľkoklubu talentovaný Tammy Abraham. O tri minúty neskôr bolo ale opäť všetko vyrovnané, na 1:1 vyrovnal Todd Cantwell.

Po štvrťhodine hry naklonil misky váh na stranu favorita ďalší talentovaný hráč Franka Lamparda Mason Mount. Rýchlu akciu hostí upratal do siete naozaj brilantným spôsobom, Tim Krul nemal žiadny nárok. Po pol hodine hry sa o slovo prihlásil aktuálne najlepší strelec ligy Teemu Pukki. Bol to už jeho piaty gól v sezóne a to odohral iba tri zápasy.

Chelsea napriek veľkým problémom predsa len vyhrala prvý zápas sezóny. Najväčšiu zásluhu mal na tom mladučký supertalent Tammy Abraham, ktorý po zmene strán strelil aj druhý gól v zápase, ktorý bol zároveň víťazný.

Sheffield United – Leicester City 1:2 (0:1)
Góly: 62. McBurnie – 38. Vardy, 70. Barnes

Líšky z Leicesteru poslala do vedenia najväčšia hviezda tímu. Jamie Vardy bol po dokonalej prihrávke od Jamesa Maddisona nekompromisný a strelil svoj prvý gól v sezóne. Leicester kontoroval hru a nováčika skoro k ničomu nepustil. Do prestávky s prehľadom udržal tesné vedenie.

Po zmene strán nováčik herne ožil a začal vystrkovať rožky. To vyústilo do vyrovnávajúceho gólu, ktorý strelil 23-ročný útočník Oliver McBurnie. Na presnú hlavičku bol Kasper Schmeichel prikrátky. Posledné slovo mali napriek tomu hostia. Víťazný gól zápasu strelil mladučký záložník Harvey Barnes. Bol to jeho druhý presný zásah v Premier League a opäť mimoriadne dôležitý.

Manchester United – Crystal Palace 1:2 (0:1)
Góly: 89. James – 32. Ayew – 90+3 van Aanholt

Prvý gól Crystal Palace v tejto sezóne strelil Jordan Ayew. Perfketnou hlavičkou ho uvoľnil Jeffery Schlupp. Diabli tak museli doťahovať, čo sa im napriek veľkej prevahe vôbec nedarilo. V 70. minúte mohol z pokutového kopu vyrovnať Marcus Rashford. Anglický reprezentant bol však rovnako neúspešný ako Paul Pogba v minulom kole na pôde Wolverhamptonu Wanderers.

O vyrovnanie sa postaral až v úplnom závere talentovaný Daniel James, ktorý svojimi výkonmi spláca dôveru Ole Gunnara Solksjaera. Jeho gól ale nebol posledný. Manchester United prišiel o bod v nadstavenom čase, keď Old Trafford utíšil rýchlonohý Holanďan Patrick van Aanholt. David De Gea na tento deň určite nebude spomínať v dobrom, inkasoval dvakrát z troch striel.

Liverpool FC – Arsneal FC 3:1 (1:0)
Góly: 41. Matip, 49. (PK) a 58. Salah – 85. Torreira

Šláger 3. kola anglickej Premier League mal celkom jednoznačný priebeh. Domáci Liverpool kontroloval zápas prakticky po celý čas a kanonierov skoro k ničomu nepustil. Gól padol až v závere prvého polčasu. Skóre otvoril razantnou hlavičkou stopér Joel Matip.

Po zmene strán pokračovali domáci v tlaku. Veľmi zbytočného zákroku sa dopustil David Luiz, keď v šestnástke pridržal za dres Mohameda Salaha a bol právom potrestaný. Sám hráč s číslom 11 na chrbte penaltu nekompromisne premenil a poslal “The Reds” do dvojgólového vedenia.

Fantastický výkon korunoval o osem minút neskôr, keď druhým gólom v zápase definitívne rozhodol o víťazstve svojho tímu. Za hostí už len v 85. minúte korigoval defenzívny záložník Lucas Torreira. Liverpool ostáva ako jediný aj po 3. kole stopercentný a je v čele Premier League.