Arsenal nešetril Watford, Tottenham otočil zápas (Premier League 30. kolo)

30. kolo Premier League v nedeľu pokračovalo dvomi zápasmi. Arsenal privítal Watford, Bournemouth hostil Tottenham.

Arsenal FC – Watford FC 3:0 (1:0)
Góly: 8. Mustafi, 59. Aubameyang, 77. Mkhitaryan

Arsenal po veľmi zlých výkonoch v lige konečne zvíťazil. V ceste mu tentokrát stál Watford. Ten kapituloval už v ôsmej minúte, keď sa po štandartnej situácii hlavičkou presadil Mustafi.

V druhom polčase pridali kanonieri dva góly. Postarali sa o ne dve najnovšie akvizície klubu. Mkhitaryan najskôr prihral na gól Aubameyangovi. O štvrťhodinku neskôr si úlohy vymenili a z gólu na 3:0 sa tešil Arménčan.

Dôležitý milník v kariére dosiahol český brankár Petr Čech. Proti Watfordu sa mu podarilo vychytať už dvojsté čisté konto v súťaži. V tejto štatistike je suverénne prvý v celej histórii Premier League.

Bournemouth – Tottenham 1:4 (1:1)
Góly: 7. Stanislas – 35. Alli, 62. a 87. Son, 90+1. Auerier

Bournemouth vybehol na kohútov bez najmenšieho strachu a otvoril skóre už v siedmej minúte. Do polčasu však stihol vyrovnať Alli.

Druhý polčas už bol v absolútnej réžii favorita. Zápas otočil najmä vďaka kórejskému futbalistovi Sonovi, ktorý hrá v poslednej dobe vo veľkej forme. Dnes sa presadil dvakrát a zabezpečil triumf hostí. V nadstavenom čase ešte spečatil výhru Aurier.