Obrat Chelsea za 8 minút, Liverpool zničil Bournemouth (Premier League 34. kolo)

Sobotňajší program 34. kola Premier League ponúkol slušnú porciu anglického futbalu.

Southampton FC – Chelsea FC 2:3 (1:0)
Góly:
21. Tadič, 60. Bednarek – 70. a 78. Giroud, 75. Hazard

Chelsea sa podaril parádny comeback. Londýnčania prehrávali už 0:2 a vyzeralo to na na ďalšiu blamáž. Nakoniec však za osem minút tromi gólmi zvrátili zápas, hrdinom sa stal Olivier Giroud, ktorý strelil dva z nich.

Burnley FC – Leicester City 2:1 (2:0)
Góly: 6. Wood, 9. Long – 72. Vardy

Crystal Palace – Brighton&Hove Albion 3:2 (3:2)
Góly:
5. a 24. Zaha, 14. Tomkins – 8. Murray, 34. Izquierdo

V Londýne sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase, v ktorom fanúšikovia videli všetkých päť gólov.

Swansea City – Everton FC 1:1 (0:1)
Góly:
71. Ayew – 43. Naughton

Liverpool FC – AFC Bournemouth 3:0 (1:0)
Góly:
7. Mané, 69. Salah, 90. Firmino

Rozbehnutý Liverpool nedal šancu ani Bournemouthu. Už v siedmej minúte zápasu otvoril skóre Mané, v druhom polčase zvýšil netradične hlavičkou najlepší strelec ligy Mohamed Salah a v závere potvrdil jednoznačnú výhru The Reds Firmino.

Tottenham Hotspur – Manchester City 1:3 (1:2)
Góly: 42. Eriksen – 22. Jesus, 25. Gundogan (PK), 72. Sterling

Šláger kola vo Wembley nesklamal. Už v 22. minúte otvoril skóre talentovaný Brazílčan Gabriel Jesus. Na 2:0 v prospech hostí zvýšil po kurióznej penalte naturalizovaný Nemec Ilkay Gundogan. Domáci ešte pred prestávkou znížil Eriksenom, no to bolo zo strany kohútov všetko a dvojgólové vedenie citizens vrátil v 72. minúte Sterling.