Villa uspela v Liverpoole, dvojgólový Havertz (Premier League 34. kolo)

Líder tabuľky žiadnu zbytočnú stratu tesne pred koncom ročníka nepripustil. V Londýne zdolal Crystal Palace 2:0, oba góly favorit zaznamenal v druhom polčase v rozmedzí dvoch minút.

Brighton si opäť poradil so svojim obľúbeným súperom a pripísal si dôležité tri body v boji o záchranu. Čajky poslal do vedenia už v úvodnej štvrťhodine z pokutového kopu Pascal Gross, po zmene strán predviedol veľkú individuálnu parádu Danny Welbeck.

Najvýraznejšou postavou dnešného derby na Stamford Bridge bol nemecký talent Kai Havertz. Chelsea naštartoval za dôležitým víťazstvom už v úvodnej desaťminútovke. Po zmene strán pridal aj gólovú poistku. Chelsea zvíťazila 2:0 a poistila si umiestnenie v prvej štvorke.