Diabli aj kanonieri sa môžu rozlúčiť s Ligou majstrov (Premier League 37. kolo)

Manchester United v druhom polčase nevyužil možnosť poistiť si vedenie v zápase s najhorším celkom Premier League a následne bol okamžite kruto potrestaný. Diabli sa so sto percentnou istotou v budúcej sezóne nepredstavia v Lige majstrov. Fanúšikovia i hráči sa budú musieť uspokojiť len s Európskou ligou.

Kanonieri dopadli úplne rovnako. Na Emirates Stadium viedli zásluhou gabonského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý v 9. minúte premenil pokutový kop. Brighton odpovedal po zmene strán rovnakou mincou. Angličan Glenn Murray vyrovnal z bieleho bodu na konečných 1:1.

Arsenal už nemôže preskočiť najväčšieho rivala zo severu Londýna a rovnako ako Manchester United bude hrať v budúcej sezóne “iba” Európsku ligu. Do Ligy majstrov postupuje okrem Manchestru City a Liverpoolu aj londýnska dvojica Tottenham a Chelsea. Blues dnes suverénne porazili Watford 3:0 a jeden zápas pred koncom súťaže poskočili na tretie miesto tabuľky.

Huddersfield Town – Manchester United 1:1 (0:1)
Góly: 60. Mbenza – 8. McTominay

Arsenal FC – Brighton 1:1 (1:0)
Góly: 9. Aubameyang (PK), 61. Murray (PK)