Zaha odpísal United, Everton sa pohral s nováčikom (Premier League 2. kolo)

Everton zatiaľ potvrdzuje predsezónne prognózy a podáva fantastické výkony. Nové posily Carla Ancelottiho zapadli expresne rýchlo a predvádzajú vynikajúci futbal. Prvý gól v modrom dnes strelil Jamés Rodriguez. Loptu si ale po zápase odniesol jeho nový spoluhráč Dominic Calvert-Lewin, ktorý zaznamenal hetrik. S karamelkami v tejto sezóne rozhodne treba počítať.

Na Leeds je zatiaľ radosť pozerať. Všetko nasvedčuje tomu, že bude v tejto sezóne Premier League príjemným oživením. V úvodných dvoch zápasoch strelil sedem gólov a návrat do Premier League si znamenite užíva. V 57. minúte viedli domáci už 4:1. Súboj nováčikov bol ale nakoniec ešte poriadna dráma. Fulham sa presadil za päť minút dvakrát a Leeds sa bál o výsledok. Tesné premiérové víťazstvo si napokon udržal. Fulhamu nepomohol ani nový brankár Areola.

V červenej časti Manchestru sa nová sezóna Premier League nezačala dobre. Diabli prekvapivo podľahli Crystal Palace 1:3. Rozhodujúce zásahy zaznamenal bývalý hráč United a zároveň najväčšia hviezda hostí Wilfried Zaha. Londýnsky klub vyhral podobne ako Everton oba úvodné zápasy ligy.

Kanonieri si poradili aj v druhom mestskom derby za sebou. Dnes to ale bolo veľmi tesné. West Hamu strelili rozhodujúci gól až v záverečných minútach zápasu. Hrdinom sa stal striedajúci útočník Edward Nketiah, pre ktorého to bol prvý gól v aktuálnom ročníku.

Everton – West Bromwich Albion 5:2 (2:1)
Góly: 31. 62. a 66. Lewin, 45. James, 54. Keane – 10. Diangana, 47. Pereira
ČK: 45+1. Gibbs (WBA)

Leeds United – Fulham FC 4:3 (2:1)
Góly: 5. a 57. Costa, 4. Klich (PK), 50. Bamford – 34. a 67. Mitrovič, 62. Reid

Manchester United – Crystal Palace 1:3 (0:1)
Góly: 80. van de Beek – 7. Townsend, 74. a 80. Zaha (PK)

Arsenal FC – West Ham United 2:1 (1:1)