Premiérový gól Cavaniho, Chelsea otočila zápas so Sheffieldom (Premier League 8. kolo)

Manchester United vyhral v Goodison Parku a pripísal si dôležité víťazstvo v Premier League. Víťazstvo zariadil dvomi gólmi Portugalský čarodejník Bruno Fernandes. Premiérový zásah v červenom si pripísal Edinson Cavani.

Aktuálna sezóna Premier League je naozaj nevyspytateľná. Crystal Palace si dnes poľahky poradil s Leedsom United. Ozdobou výkonu The Eagles bola rana na 2:0. Z priameho kopu sa parádnym spôsobom presadil Eberechi Eze. Leeds inkasoval ešte dvakrát a z Londýna si odniesol prehru 1:4.

Chelsea nevstúpila do domáceho zápasu so Sheffieldom ideálne, napriek tomu po pol hodine hry viedla 2:1. Druhý gól zápasu, ktorý bol napokon aj víťazný strelil Benjamin Chilwell. Prvý gól v Premier League vsietil v záverečnej dvadsaťminútovke skúsený stopér Thiago Silva. Skóre uzatvoril o pár minút neskôr Timo Werner. Chelsea podobne ako Crystal Palace oslávila víťazstvo 4:1.

V záverečných minútach zápasu sa na olympijskom štadióne v Londýne diali neuveriteľné veci. Jediný gól zápasu najprv v nadstavenom čase strelil český zázrak Tomáš Souček. To nebolo všetko, pretože o pár minút neskôr mohol z pokutového kopu vyrovnať Ademola Lookman. 23-ročný útočník sa ale odmietol stať hrdinom a pokutový kop trestuhodne zahodil. West Ham vyhral malé derby najtesnejším rozdielom 1:0.

Everton FC – Manchester United 1:3 (1:2)
Góly: 19. Bernard – 25. a 32. Fernandes, 90+5. Cavani

Crystal Palace – Leeds United 4:1 (3:1)
Goly: 12: Dann, 22. Eze, 42. Costa (VG), 70. Ayew – 27. Bamford

Chelsea FC – Sheffield United 4:1 (2:1)
Goly: 23. Abraham, 34. Chilwell, 77. Silva, 80. Werner – 9. McGoldrick

West Ham United – Fulham FC 1:0 (0:0)
Gól: 90+1. Souček