Chelsea ponížila mestského rivala, Everton aj naďalej stopercentný (Premier League 4. kolo)

Benjaminovi Chilwellovi sa debut V Premier League v novom drese podaril nad očakávania. Oslávil ho gólom v sieti mestského rivala a zároveň ním naštartoval Chelsea k veľkolepému víťazstvu. Na druhý gól prihral Kurtovi Zoumovi. Ďalšie góly pridal z pokutových kopov stredopoliar Jorginho.

Hráči Evertonu prepisujú klubové štatistiky. V Premier League valcujú jedného súpera za druhým. Dnes si to odniesol Brighton. V 70. minúte korunoval skvelý výkon druhým gólom v zápase James Rodríguez. Okrem toho si muž s číslom 19 na chrbte pripísal aj gólovú asistenciu. Kolumbíjčanovi zatiaľ Premier League nesmierne sedí a Everton z toho mimoriadne profituje.

Leeds United opäť potvrdil, že nebude v tejto sezóne v Premier League iba do počtu. Marcelovi Bielsovi vyšiel ťah so striedajúcim Rodrigom Morenom, ktorý v 59. minúte po rohovom kope a chybe Edersona vyrovnal na konečných 1:1.

Chelsea – Crystal Palace 4:0 (0:0)
Góly: 50. Chilwell, 66. Zouma, 78. a 82. Jorginho (PK)

Everton – Brighton 4:2 (2:1)
Góly: 16. Lewin, 45+2. Mina, 52. a 70 Rodriguez – 41. Maupay, 90+2. Bissouma

Leeds – Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 59. Rodrigo – 17. Sterling

Newcastle United – Burnley 3:1 (1:0)
Góly: 14. Maximin, 65. a 77. (PK) Wilson – 61. Westwood