Šokujúci záver v Brightone, Chelsea je rada za bod (Premier League 3. kolo)

Na Amex Stadium v Brightone sme videli poriadne dramatický zápas až do úplného konca. V nadstavenom čase vyrovnal na 2:2 Solomon March a vyzeralo to na veľký úspech pre domácich. TO však ešte nebolo všetko. V desiatej minúte nariadil hlavný rozhodca Chris Kavanagh pokutový kop, ktorý neomylný Bruno Fernandes premenil a vybojoval prvé víťazstvo pre United.

Futbalisti Evertonu sú aj naďalej stopercentní. Dnes poobede dokázali zvíťaziť aj v londýnskom Selhurst Parku, kde porazili domáci Crystal Palace 2:1. Po troch kolách majú na konte deväť bodov a vedú tabuľku Premier League.

V treťom zápase dnešného programu sa rodilo obrovské prekvapenie. Nováčik z West Bromwichu viedol v 27. minúte už 3:0. Premiéra v lige sa vôbec nepodarila Thiagovi Silvovi, novému hráčovi The Blues. Najmä druhý gól Robinsona padá na jeho vrub. Chelsea po zmene strán nakopla motor a po zásahoch Mounta, Odoia a Tammyho Abrahama vyrovnala na končených 3:3. Napriek tomu, že stratila dva body, môže byť s výsledkom nakoniec spokojná.

Výkony Danny Ingsa budú zrejme pre svätcov absolútne kľúčové aj v tomto ročníku. Druhý najlepší strelec minulej sezóny si otvoril gólový účet v novej už v piatej minúte zápasu v Burnley. Jeho presný zásah nakoniec znamenal víťazstvo pre Southampton.

Brighton – Manchester United 2:3 (1:1)
Góly: 40. Maupay (PK), 90+5. March – 43. Dunk (VG), 55. Rashford, 90+10. Fernandes (PK)

Crystal Palace – Everton 1:2 (1:2)
Góly: 26. Kouyate – 10. Lewin, 40. Richarlison (PK)

West Bromwich – Chelsea 3:3 (3:0)
Góly: 4. a 25. Robinson, 27. Bartley – 55. Mount, 70. Odoi, 90+3. Abraham

Burnley – Southampton 0:1 (0:0)
Gól: 5. Ings