Kanonieri sklamali aj v Brightone, vlci vyhrali v Londýne (Premier League 30. kolo)

Na Vicarage Road sme si museli na gól počkať až do samotného záveru. V nadstavenom čase dokonca padli dva. Líšky sa z víťazstva radovali predčasne, pretože domáci odpovedali na gól Chilwella o tri minúty neskôr.

Neboli to len tak hocijaké góly. Favorit sa ujal vedenia po nádhernej strele Benjamina Chilwella. Ben Foster v bráne domácich nemal žiadny nárok. Odpoveď doomácich nebola o nič horšia. V tretej minúte nadstaveného času vyrovnal nádhernými nožničkami Craig Dawson. Takýto záver zápasu sa len tak nevidí.

Londýnskemu Arsenalu prestávka od futbalu evidentne neprospela. Kanonieri nedotiahli zápas v Brightone do víťazného konca, napriek tomu že viedli od 68. minúty zásluhou Nicolasa Pépého 1:0. Domáci sa vzchopili a po góloch Dunka s Maupayom oslávili prvé víťazstvo v roku 2020.

Watford – Leicester 1:1 (0:0)
Góly: 90+3. Dawson – 90. Chilwell

Brighton – Arsenal 2:1 (0:0)

West Ham – Wolverhampton 0:2 (0:0)
Góly: 73. Jimenéz, 84. Neto

Bournemouth – Crystal Palace 0:2 (0:2)
Góly: 12. Milivojevič, 23. Ayew