PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 1. kolom

Gameweek 1 v PREMIER SPORT Fantasy League bude poznačený faktom, že do boja zasiahne iba 16 tímov. Kvarteto Manchester United, Manchester City, Aston Villa a Burnley odštartuje sezónu až o pár dní neskôr a práve s touto skutočnosťou sa musia všetci playeri pri skladaní svojej úvodnej zostavy popasovať. Jeden z našich komentátorov Karol Jakubovič sa rozhodol, že hráčov z United a City si nechá na lavičke a ušetrí si tak wildcard aj za cenu pravdepodobného nižšieho bodového zisku.

Takto vyzerá jeho zostava:

Tradične vám budeme pred kolom ponúkať tipy na päticu hráčov, ktorým sa bude podľa našich predikcií dariť. Pre Gameweek 1 sme vybrali:

 

Ľavý full back majstrovského Liverpoolu mal vydarený záver prechádzajúcej sezóny, veď v piatich posledných dueloch PL bol pri piatich góloch (1 gól a 4 asistencie). Proti Leedsu bude úradujúci šampión aj napriek zradnosti prvých kôl jasným favoritom. Robertsonov post v lete doplnil Grék Tsimikas, ktorý má ale zdravotné covidové problémy a tak je jasné, že Andy v základnej zostave chýbať nebude. Vlani získal výborných 181 bodov a podľa nás bude aj v blížiacej sa sezóne množstvo playerov skladať defenzívu okolo neho. Andy Robertson je síce drahým obrancom, ale predstavuje viacmenej stávku na istotu.

Arsenal sa túži v ročníku 2020/2021 posunúť do vyšších sfér tabuľky. Aby sa to podarilo, potrebuje Pierra-Emericka Aubameyanga v top forme. Tá Gabončanovi v predchádzajúcich mesiacoch nechýbala a či už vo finále FA Cupu alebo Community Shield ukázal, že kanonieri sa na neho môžu spoľahnúť. Playeri sa na neho spoliehajú takisto, veď takmer 50 percent z nich už má tohto borca v zostave (viac % iba T.A.A. a Werner). Auba síce stojí 12 milónov libier, ale ak sa mu tretíkrát v rade podarí pokoriť métu 20-tich strelených gólov, nikto ľutovať nebude.

Takmer každý štvrtý player má vo svojej zostave brankára Alexa McCarthyho. Strážca svätyne svätcov bol vlani fantastický. Inkasoval iba 35 gólov a zaradil sa k brankárskej špičke Premier League. Stojí iba 4,5 milóna libier, čo vzhľadom k 104 minuloročným bodom zaváňa istou mierou podhodnotenia. O to šikovnejší ťah to môže byť! Southampton dlhodobo výborne bráni a nič nenasvedčuje tomu, že sa to v sezóne 2020/2021 zmení. Južania nebudú inkasovať veľa gólov a Alex McCarthy bude opäť tešiť tých, ktorí mu prejavili dôveru.

Wilfried Zaha vlani prežil vo fantasy najmenej úspešnú sezónu za ostatné štyri roky. Jeho cena išla mierna nadol (7 miliónov libier), čo nemusí byť vôbec zlá správa pre playerov. Prípravu malo ofenzívne eso Crystal Palace výbornú, teda gólovú. My jednému z najlepších driblérov v lige veríme. Myslíme si, že bude lepší ako vlani a že za tých 7 miliónov bude stáť.

Ak hľadáte do stredu poľa niekoho lacnejšieho, ale zároveň produktívneho, vyrukujte s Pablom Hernandézom. Španielsky harcovník bol vlani jedným z hlavných ťahúňov Leedsu United. V 38-ich dueloch dal v Championship 9 gólov a na 9 prihrával a je jasné, že Marcelo Bielsa bude jeho tvorivosti veriť aj po postupe medzi elitu. Pablito má Premier League stále čo ponúknuť a my si myslíme, že má čo ponúknuť aj vašim zostavám.

PROGRAM KOLA: