PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 3. kolom

Rozbeh nový ročníka Premier Sport Fantasy League je za nami! Po zoznamovacom 1.kole sme v 2.kole zažili fantastickú streleckú jazdu, veď siete sa napli až 44 krát. Fantasy playeri si tak prišli na svoje a skolektovať sa dal naozaj poriadny balík bodov. AK ste sa trafili do tejto najlepšej jedenástky, dobre ste urobili.  

Podobne ako pred týždňom, ani v 3.kole nie je na programe žiadny predohrávaný duel, takže na úpravu svojich zostáv a na vykonanie transferov máte čas do soboty 12:30.

Najsledovanejším duelom kola bude pravdepodobne stret Liverpoolu a Arsenalu v pondelok večer. Oba „BIG 6“ kluby sa v úvode prezentovali viac ako solídnou hrou a nestratili ešte ani bodík. Zvedaví sme aj na Manchester United, ktorý sa pokúsi rehabilitovať za prehru s Crystal Palace na juhu Anglicka v Brightone. Atraktívne zápasy sa očakávajú aj na Bramall Lane, kam pricestuje zatiaľ „ zábavný“ Leeds a na Etihad, kde sa zasa ukážu 6-bodové líšky.

Everton vstúpil do nového ročníka mimoriadne pozitívne, ziskom 6-tich bodov. Toffees dali zatiaľ 6 gólov, z toho 4 Dominic Calvert-Lewin. Útočník, ktorý bol v minulosti často podceňovaný vyzerá ako odtrhnutý z reťaze. Hattrick do siete WBA upútal pozornosť takmer všetkých playerov a ani sa nečudujeme. Cena 7,2 milóna je veľmi príjemná a atraktívna. Niektorých Dominicova strelecká maškaráda neprekvapuje, veď už vlani skóroval 13-krát. Everton čakajú v nasledujúcich kolách prevažne papierovo ľahší súperi. Preto vám Calverta-Lewina vrelo odporúčame.

Po siedmich rokoch sa do známeho prostredia vrátil Gareth Bale. Počas víkendu proti Newcastlu s veľkou pravdepodobnosťou ešte nenastúpi, keďže match fitness nie je na požadovanej úrovni. Obnovená polupráca s Mourinhom môže dopadnúť skvelo, no nikto by sa extra nečudoval, ak by hviezda Walesu totálne pri comebacku vybuchla. Cena vášnivého golfistu je stanovená na 9,5 milióna. Na teraz sa nám ťažko odhaduje, či je to málo, veľa alebo akurát.

Mendy- v Premier League bude jedným z najsklonovanejších priezvisk. Jedného Mendyho nájdeme v Man City, ďalšieho v Leicestri a tretieho, čerstvého medzi tromi žrďami v Chelsea. Posila z Francúzska prišla na Stamford Bridge na post jendotky. Kepa má už svoje roky slávy za sebou. Je otázne či Mendy nastúpi už počas víkendu, preto je potrebné sledovať novinky z tábora modrých a najmä tlačovku Lamparda. Cena 5 milónov je adekvátna. Myslíme si, že dlho nepotrvá a Eddyho bude mať v svojej zostave minimálne 20% playerov.

Po prvých dvoch kolách sa najhlasnejšie radujú majitelia Sona, ktorý už stihol pozbierať 26 bodov. Štyri kúsky do siete Southamptonu obleteli svet a Kórejčana už aktuálne vlastní niečo viac ako 30% playerov. V TOP10 nájdeme aj jeho doterajšieho dvorného asistenta Harryho Kanea. Na druhej priečke je spomínaný Dominic Calvert-Lewin. Tretí flek okupuje Wilfied Zaha a za ním nasleduje tandem 23-bodových Castagne-Salah. Medzi najlepšími sú aj traja borci z Leedsu, ktorý už skóroval 7-krát (Bamford, Helder Costa a Klich). Dva zásahy do siete Newcastlu pomohli aj vlastníkom Neala Maupaya z Brightonu.

A na záver, ako tradične, prinášame pohľad na ranking našej Premier Sport Fantasy League: