PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 4. kolom

V polovici októbra si od Premier League i Fantasy na chvíľu oddýchneme, pretože na programe je asociačný termín. Ešte predtým však absolvujeme 4. kolo. Ak bude doterajší ofenzívny trend pokračovať aj v ňom, bude možné získať bohatú porciu bodov.  

Skôr než sa budeme venovať víkendovým duelom, pozrime sa na ideálnu jedenástku 3. kola.

Premier League pokračuje aj napriek desiatim pozitívnym testom na COVID19 podľa programu a s plnou porciou zápasov. Na zásahy do svojich zostáv máte čas do sobotňajšieho poludnia, keďže otvárací duel Chelsea – Crystal Palace má výkop o 13:30. Za šláger kola sa považuje stret Mourinha so svojim bývalým zamestnávateľom, Tottenham sa predstaví na Old Trafford. Bodovo výdatný zápas pre fantasy playerov sa očakáva na Elland Road, kam pricestuje vicemajstrovský Manchester City. Vôbec by sme sa nečudovali, ak by aj v tomto súboji videli diváci 5 a viac gólov. Ľahké to pravdepodobne nebude mať Liverpool, pretože ten absolvuje duel vo Villa Parku, pričom domáci The Lions ešte nestratili ani bod a ani neinkasovali. Ťahákom pokojne môže byť aj konfrontácia Evertonu a Brightonu. Oba kluby v prvých troch zápasoch predovšetkým herne príjemne prekvapili a navyše v ich dueloch nebola núdza o góly.


DANNY INGS 

Už ste zabudli na 22 gólov Dannyho Ingsa v predchádzajúcej sezóne? Ak áno, tak vám to radi pripomenieme, keďže striker svätcov páli ostrými aj v novej edícii. Tri góly v troch zápasoch – to je viac ako slušná bilancia naznačujúca, že 8,5 milióna za jeho služby nemusí byť príliš, ba práve naopak. Southampton odohrá do polovice decembra iba dve stretnutie s tímami z Big6, aj preto si myslíme, že Ings by mohol byť tým pravým ťahúňom vašich tímov.

TYRONE MINGS 

Už vyššie v texte sme spomenuli, že Aston Villa v tejto sezóne ešte neinkasovala. Táto bilancia sa síce týka iba dvoch odohratých duelov, ale aj tak naznačuje, že zverenci Deana Smitha budú v zadných radoch pevnejší ako vlani. Veľkú zásluhu na tom má 5-milónový Tyrone Mings. Stopér, ktorý pričuchol už aj k reprezentácii, je navyše solídny aj v súperových vápnach. Vlani síce získal iba 90 bodov, ale očakávame, že s celkovým zlepšením Villy v defenzíve sa zlepší aj jeho bodový nástrel.

TIMOTHY CASTAGNE 

De Bruyne, Lukaku, Hazard… to je len trojica belgických “záškodníkov”, ktorí si urobili v Premier League svetové meno. Myslíme si, že po čase sa medzi nich zaradí aj Timothy Castagne. Letná posila sa v Atalante učila v predchádzajúcich sezónach hrať ten najofenzívnejší futbal na svete a teraz je na nej, aby to rozbalila aj v Premier League. Prvé tri zápasy dopadli pre Castagneho fantasticky, dal jeden gól a pri troch asistoval. Produktívnejšieho obrancu aktuálne v ponuke nenájdete. Cena je „stále iba“ 5,7 milóna, takže čím skôr sa ním vyzbrojíte, tým lepšie.

NÁKUPY a PREDAJE

Dnes sa pozrieme aj na to, ktorých hráčov fantasy playeri transferovali do svojich tímov najčastejšie. Na čele rankingu je autor 5 gólov Calvert-Lewin, ktorého si pod svoje krídla stiahlo viac ako 2 milióny playerov. Z dobrého nástupu ťaží aj jeho spoluhráč z Goodison Parku James Rodriguéz.  Dôvera vzrástla aj v služby De Bruyneho, Sona či Zahu.

Na opačnom spektre figuruje pomerne vysoký počet drahých „ťažkotonážnikov“, o ktorých naopak playeri stratili záujem. Už 1,5 miliónu z vás došla trpezlivosť s Wernerom. Zranený Son sa paradoxne vyskytuje v oboch tabuľkách a medzi sklamaniami nájdeme aj hráčov ako Alexander-Arnold, Mitrovič či Martial. Kepa prekvapujúco chýba :-D.

 

Z takmer 800 hráčov v našej Premier Sport Fantasy League sa úvodné tri kolá najviac vydarili dáme menom Andrea Vojtušová, ktorá je zároveň na 3. mieste v rámci všetkých hráčov na Slovensku. Iba o bod menej má však Majo Ciso a spokojnosť pravdepodobne pociťuje aj priebežne tretí Martin Bocian.