PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 6. kolom

Vaša obľúbená Premier League, aj napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii prakticky v celom svete, pokračuje.

Dobrá správa spočíva tiež v tom, že zatiaľ nie sú žiadne výrazne náznaky, že by vláda alebo iní kompetentní avizovali lockdown pre futbal. Ten bude s veľkou pravdepodobnosťou v nasledujúcich týždňoch jednou z vašich najväčších zábaviek a možností ako „vypnúť“ od všetkého zlého okolo.

Hneď v úvode pripomíname, že kolo sa začína už v piatok o 21:00, takže na úpravu zostáv máte čas presne do 20:00!

V krátkosti sa obzrime za predchádzajúcim kolom. V ideálnej zostave nájdeme opäť tottenhamskú úderku Son-Kane, ktorá si spolu pripísala až 29 bodov. Spoločne s hurikánom Harrym rekordných 16 bodov získal aj Werner, ktorý konečne svoje majstrovstvo ukázal aj v modrom drese. Správnosť výberu si potvrdili opäť majitelia Rashforda a Bruna Fernandesa a vo veľmi dobrom svetle sa ukazujú aj viacerí borci, s ktorými sa pred sezónou vo fantasy až tak nepočítalo (Kilman, Barkley).

Ťahákom kola bude súboj titanov na Old Trafford. Manchester United i Chelsea zatiaľ nemôžu byť s bodovým ziskom spokojní, ale v oboch kádroch nájdeme dosť hráčov, ktorí sú vo fantasy medzi najlepšími.

Atraktívne vyzerá aj duel Arsenal verzus Leicester. Hosťom bude pravdepodobne opäť chýbať Jamie Vardy. Zraneniami zdecimovaný Liverpool narazí na trápiaci sa Sheffield a česká spojka Coufal-Souček bude preverená Manchestrom City.

 


ROSS BARKLEY

V sezóne 2015/2016 získal vo fantasy Ross Barkley 158 bodov. Vtedy hviezdil ešte ako hráč Evertonu. Pripomíname to preto, lebo v úvode anabázy v Aston Ville (hosťovanie z Chelsea) vykazuje opäť parametre hviezdy so zakončovateľskými zručnosťami. Ross sa presadil v dvoch predchádzajúcich dueloch, dal gól Liverpoolu i Leicestru. V piatok večer bude jednou z najväčších zbraní Villy v bitke s Leedsom. Anglický reprezentant stojí iba 6 miliónov libier, na stredopoliara výborná cena. Za skúšku to jednoznačne stojí.

ROMAIN SAISS

Najproduktívnejším hráčom Wolverhamptonu je práve univerzálny Maročan. Saiss dokáže hrať v strede poľa na poste šestky, stopéra a v poslednom období funguje fantasticky na pozícii ľavého obrancu. Vo fantasy je obrancom a zatiaľ pozbieral skvelých 31 bodov. To z neho robí najproduktívnejšieho zadáka v celej lige. Vlci hrajú tri zo štyroch nasledujúcich zápasov doma proti súperom mimo veľkej šestky. Saiss má tak veľkú šancu pokračovať vo výbornej forme.

CHE ADAMS

Mať v zostave pravidelne hrajúceho útočníka, ktorý stojí menej ako 6 miliónov libier – to je sen mnohých fantasy playerov. Che Adams zo Southamptonu tieto parametre spĺňa a navyše svätci nehrajú vôbec zlý futbal. Bývalý striker Birminghamu má zatiaľ na konte 21 bodov, čo vôbec nie je zlý nástrel. Ingsov sekundant nastúpil vo všetkých dueloch v základnej zostave. Ak potrebujete útočníka číslo 3, je pre vás jednou z najlepších možností práve Adams.

V našej PREMIER SPORT Fantasy League si vedúci post udržal Adam Bujný, ktorý počas minulého kola nazbieral solídnych 78 bodov. 100-bodovú hranicu v 5. kole atakoval Samuelito7, ktorý sa posunul po výbornom víkende na druhé miesto. Vysoký štandard si udržiava aj priebežne tretí player menom R G.