PREMIER SPORT Fantasy League: Pred 9. kolom

Po poslednej reprezentačnej pauze v kalendárnom roku 2020 bude anglická Premier League pokračovať rýchlym tempom. Do Silvestra je na programe ešte osem kôl, takže všetci fantasy playeri by sa mali mať na pozore.

Aj v strede novembra platí, že listina zranených hráčov či covidových absentérov je v niektorých kluboch poriadne dlhá. Je teda potrebné sledovať všetky dostupné aktuality, aby sa náhodou nestalo, že si v zostave ponecháte hráčov z injury listu.

Už najbližší víkend bude veľkou previerkou playerov a ich správnych či nesprávnych rozhodnutí. Po asociačnom termíne sa totiž základné zostavy klubov odhadujú spravidla o čosi ťažšie. Takto vyzerá program najbližšieho 9. kola:

Cez víkend sa v Premier League hrajú dva megašlágre. V tom sobotňajšom Mourinhov Tottenham môže ukázať, že má na to, aby miešal karty v boji o titul. Súperom Spurs bude Manchester City, ktorý motiváciu taktiež nemusí dlho hľadať, veď úradujúci vicemajster aktuálne figuruje až na 10. mieste.

V nedeľu púta pozornosť bitka tretieho s prvým, keďže na Anfield pricestujú líšky z Leicesteru. Jedným z motívov kola je obrovský lazaret v zostave Liverpoolu, takže aj vy si dajte veľký pozor na to, s ktorým „The Reds“ hráčom vo svojej zostave pôjdete do boja.

Interesantné stretnutie sa očakáva aj na Elland Road. Leeds a Arsenal patria medzi kluby, ktoré dávajú a tiež inkasujú pomerne veľa gólov. Nič lepšie si správny fantasy player nemôže želať.

Za zmienku stojí aj pondelková dohrávka, v ktorej si bedrové kosti skrížia dve mužstva pasujúce sa do pozície čiernych koní – Wolves a Southampton.

KURT ZOUMA

Chelsea inkasovala v šiestich predchádzajúcich zápasoch vo všetkých súťažiach iba jeden gól a momentálna situácia naznačuje, že modrí sa nakopli správnym smerom. Mimoriadne vydarené výkony zatiaľ podáva Kurt Zouma, ktorý je so 48 bodmi najproduktívnejším obrancom Premier League (3 góly a 3 čisté kontá). Dokonca platí, že žiadny iný hráč Londýnčanov nenazbieral toľko bodov, ako práve dobre stavaný stopér z Francúzska. Zouma si v predchádzajúcich dueloch sadol so skúseným Thiagom Silvom a myslíme, že by ideálne sadol aj do vašej zostavy. Negatívom nie je ani cena (5,4 mil.)!

RICHARLISON

Brazílčan Richarlison je späť po odpykaní si trestu za faul na Alcantaru a mal by byť tým správnym vetrom, ktorý pomôže Evertonu dostať sa späť do formy. Karamelky hrajú cez víkend s Fulhamom. Nováčik bráni pomerne zle, takže by sa ofenzívne trio Calvert-Lewin, James Rodriguez a Richarlison malo presadiť. Naše odporúčanie smeruje na muža, ktorý odohral menej ako 400 minút, ale stihol pozbierať už 22 bodov (5 zápasov, 1 gól a 3 asistencie).

LUKASZ FABIANSKI

V ročníku 2020/2021 sledujeme pravdepodobne ten najlepší West Ham sa posledné roky. Tím ťahajú viacerí borci, ale opäť výrazným spôsobom prikladá ruku k dielu brankár Lukasz Fabianski. Ten sa po minuloročnej maródke zaradil opäť k najužitočnejším gólmanom vo fantasy. Poliak je po Gameweek 8 najbodovejším strážcom svätín v Premier League (41 bodov) a dosť nás prekvapuje, že ho má v zostave iba 2,7 percenta playerov. Kladivári hrajú navyše cez víkend na Bramall Lane so Sheffieldom, ktorý dal zatiaľ iba 4 góly (0,5 gólu na zápas).

DELE ALLI

Viacerí z vás si možno ešte stále v zostave držia Dele Alliho, čo nemôžeme vnímať inak ako obrovskú chybu. Kedysi ťahúň Tottenhamu je momentálne „out of form“ a nič nenasvedčuje, že sa tak skoro do ofenzívne dobre zloženej zostavy Mourinha vráti. Odvážlivci sa samozrejme môžu postaviť na zadné a argumentovať poklesom ceny z 8 miliónov na 7,4 milióna. My si však myslíme, že minimálne do januára bude hviezda menom Dele Alli zhasínať aj naďalej.

RANKING LIGY

Skvelých 83 bodov v 8. kole vystrelilo Adama Bujného v našej internej lige späť na čelo, kde vedie s trojbodovým náskokom pred Samuelitom 7. Tretie miesto si udržala Evka Labka. Už 51 hráčov Premier Sport Fantasy League sa prehuplo cez métu 500 získaných bodov, za čo si samozrejme zaslúžite pochvalu. Prajeme tiež veľa zdaru aj v kole s číslom deväť.