Premier Sport Fantasy League: Week 1

Podobne ako vlani, aj v sezóne 2019/2020 vám ponúkame možnosť zapojiť sa do dlhodobej súťaže Fantasy Premier League.

Ak anglickú najvyššiu súťaž sledujete a ste vytrvalí, máte veľkú šancu vyhrať jednu z troch cien od partnerského CK Futbaltour. Hráte o poukazy v hodnotách 500 eur (1. miesto), 400 eur (2. miesto) a 300 eur (3. miesto).

Založili sme pre vás našu vlastnú ligu. Volá sa Premier Sport Fantasy League a všetky podstatné informácie o nej nájdete tu.

Pravidelne vás budeme zásobovať informáciami, ktoré môžu pomôcť pri spravovaní vašich tímov. Dnes stovkám hráčom ponúkneme preview 1. kola, ktoré sa začína tento piatok. Nazabudnite, že uzávierka kádra na 1. kolo je hodinu pred výkopom úvodného duelu. V aktuálnom prípade teda v paitok 9.8. o 20:00 nášho času.

Zoom top 5

Trent Alexander-Arnold je spoločne s tímovým kolegom Robertsonom najdrahším zadákom vo Fantasy. Mladý Angličan v predchádzajúcej sezóne nazbieral 185 bodov. Hrával pravidelne a bol veľkou oporou svojho tímu aj v Lige majstrov. Klopp sa bude snažiť kľúčovým hráčom dopriať odpočinok, ale Trenta môže aktuálne na poste RB nahradiť iba Joe Gomez. Očakáva sa teda veľká vyťaženosť. Navyše The Reds hrajú v úvodnom kole s nováčikom z Norwichu, čo by mohlo pre vicemajstra znamenať ofenzívne ladený futbal.


 
Vzhľadom k pomeru cena-kvalita je mimoriadne vhodnou alternatívou na obsadenie jedného z dvoch brankárskych postov vo vašom tíme slovenská repre jednotka Martin Dúbravka. Vlani za Newcastle odchytal kompletný ročník a pravidelne bol jedným z najlepších hráčov strák. Hovorí sa o jeho odchode do PSG, ale vo Fantasy je potrebné reflektovať na súčasnosť, nie na to, čo je iba v potenciálnej rovine. Predpokladá sa, že United nebudú vo väčšine zápasov dominantní, skôr budú pod paľbou súpera, čo by mohlo zamestnávať „Heca“. Takže body by mal zbierať aj čo do počtu zákrokov.


 
Bernardo Silva patril k najpríjemnejším prekvapeniam predchádzajúcej pre City majstrovskej sezóny. Portugalský kreatívec prispel k titulu siedmimi gólmi a ôsmimi asistenciami. Vzhľadom k tomu, že stojí iba 8 milónov libier, jeho nominácii dávame zelenú. Na Etihad sa aj tento rok očakáva demolovanie súperov, na čom by mal mať podiel aj Silva. Spolupráca s Aguerom, Sterlingom či De Bruynem fungovala aj počas prípravy. Minuloročných 154 bodov by mal futbalista z Iberského poloostrova prekonať.


 

Vo vašich tímov určite dostanú priestor hráči, ktorý stoja nad 10 miliónov eur, ale v rámci dodržiavania rozpočtu je potrebné siahnuť aj po niekom lacnejšom a spoľahlivejšom. Striker Wolverhamptonu Raúl Jiménez je z hľadiska tohto konceptu výbornou voľbou. Vlani sa podieľal na 23 góloch vlkov. V lete sa na Molineux upísal natrvalo, čo by mohlo znamenať ešte lepšie psychické rozpoloženie. Tohto hráča má vo svojom tíme každý piaty player Fantasy. Experti mu predpovedajú minimálne 15-gólovú sezónu a za 7 miliónov libier sa tento ťah musí predsa vyplatiť.


 
Pri skladbe tímu sa asi každému stane, že mu na tretieho útočníka ostane iba pár miliónov libier. Ak ich máte 6,5, tak vyrukujte s fínskym zakončovateľom Teemuom Pukkim. Jeho 28 gólov v Championship malo výrazný vplyv na postup Norwichu. Manažér kanárikov Severanovi verí, o čom svedči aj to, že počas leta výrazná konkurencia na jeho poste nepribudla. Pukki má predpoklady na to, aby nazbieral aspoň 150 bodov.


 

Na záver prikladáme našu zostavu, s ktorou ideme do sezóny: