PREMIER SPORT Fantasy Legue: Pred 15. a 16. kolom

Tí z vás, ktorí sledujú Premier League pravidelne niekoľko sezón veľmi dobre vedia, že forma v období Vianoc a na prelome rokov je často rozhodujúca. Platí to nielen pre kluby, ale aj pre všetkých fantasy playerov. Vyplýva z toho teda, že nasledujúce dni budú mimoriadne dôležité aj v našej virtuálnej hre čerpajúcej zo základov najlepšej ligy na svete. Poďme sa teda pozrieť na to, ako bude vyzerať program 15. a 16. kola.  

PROGRAM 15. KOLO 

Boxing Day bude síce bez divákov, ale očakáva sa hneď niekoľko zaujímavých stretov. Hneď ten úvodný má potenciál potešiť mnohých fantasy playerov. Na King Power Stadium o druhý flek v tabuľke zabojujú líšky z Leicesteru s Manchestrom United. Zároveň pôjde aj o mikrosúboj dvoch hráčov z top päťky produktivity, Vardy vs. Bruno.

Ťahákom na druhý sviatok vianočný však bude londýnske derby medzi Arsenalom a Chelsea, v ktorom sa budú chcieť domáci konečne chytiť. Ich žalostnú formu dokresľuje jedna fantasy štatistika, a síce, že najvyužívanejším hráčom Arsenalu v celosvetovom meradle je Gabriel so 7,5%. Aubameyanga má vo svojom tíme takisto len niečo viac ako 7 percent playerov.

V 15. kole si bude určite veľké množstvo playerov vyberať kapitána z Liverpoolu, keďže úradujúci šampión hostí doma defenzívne poslabší WBA. Myslíme si, že drvivá väčšina si bude vyberať Mohameda Salaha.

PROGRAM 16. KOLO 

Už 18 hodín po skončení 15. kola príde na rad to nasledujúce, takže na správu svojich tímov veľa času nebude, pozor na to! Šláger posledného kola v roku 2020 sa odohrá v Goodison Parku, kde Everton narazí na Manchester City.

Dnes sa v našom preview detailnejšie pozrieme na celkovú produktivitu. Zaujímavé je, že v top10 má zastúpenie až 9 rôznych klubov. Ide o ukazovateľ celkovej vyrovnanosti ligy, ktorá sa logicky prenáša aj do prostredia fantasy.

Najviac bodov doteraz pozberal Mohamed Salah, ktorý je s 13 gólmi takisto aj najlepším strelcom Premier League. Cena 12,5 milióna libier za jeho služby je teda adekvátna.  Takmer o 3 milóny menej stojí Son. Kórejčan pritom nazbieral iba o 2 body menej ako faraón z Egypta.

Cez 100-bodovú hranicu sa dokázalo preniesť aj trio Kane-Bruno-Vardy. Poslednému menovanému fantasy playeri neveria tak ako po iné roky, veď v tíme ho má iba každý štvrtý z vás. Ďalších päť mien je pomerne prekvapujúcich aj vzhľadom k tomu, že ani jeden z nich nestojí viac ako 8 miliónov libier. Za fantastickú môžu považovať svoju akvizíciu majitelia Bamforda a C. Wilsona. Cena pod 6,7 milióna a nástrel viac ako 80-tich bodov. To je hotová fantasy selanka.

CELKOVÁ PRODUKTIVITA 

JUSTIN 

Mať v zostave produktívneho obrancu, ktorý nestojí viac ako 5 miliónov je mimoriadne cenné. James Justin z Leicesteru tieto kritériá spĺňa. Stále mladý krídelný obranca nevynechal v tejto sezóne ani jednu minútu a získal už 57 bodov. Viac ich nazberala iba pätica zadákov (Zouma, Robertson, Chilwell, Mings a Vestergaard).

EL GHAZI

Do výbornej formy sa v decembri rozohral Anwar El Ghazi z Aston Villy. Odchovanec holandského futbalu dal v posledných troch súbojoch tri góly a spoločne s Grealishom a Mingsom je aktuálne kľúčovým hráčom. Jeho fantasy štatistiky pritom nie sú úchvatné. V úvodnej tretine súťaže získal iba 29 bodov, keďže manažér Dean Smith viac veril iným hráčom a na prvý zápas El Ghazi nastúpil až v 8. kole. My mu však veríme a navyše cena 5,7 milióna za záložníka je mimoriadne atraktívna.

LLORIS 

Do našej výberky odporúčaní sme nominovali aj Huga Llorisa. Francúzsky majster sveta je zatiaľ tretím najproduktívnejším obrancom (viac bodov získali iba Martinéz a Pope). Recenzujeme ho najmä preto, že jeho Tottenham hrá v najbližších piatich kolách s tímami z druhej polovice tabuľky. Je takmer isté, že dlhoročná jednotka kohútov pridá k piatim nulám ďalšie.

RANKING LIGY  

Pre našu internú PREMIER SPORT Fantasy League je zatiaľ príznačné, že sa takmer po každom týždni mení líder. Tým aktuálnym je Adam Bujný, borec, ktorému sa podarilo vrátiť s pomocou 97-ich bodov z 14.kola na čelo. Ale pozor, rovnako 924 bodov získala aj Evka Labka.  900-bodovú métu preskočilo už osem hráčov, čo predstavuje výbornú vizitku. Veľa šťastia v ďalšom kole želáme všetkým.