PREMIER SPORT Fantasy Preview: Pred 25. kolom

Do konca sezóny ostáva ešte 14 kôl, päť mužstiev ale odohrá 15, respektíve 16 duelov, takže aj s touto informáciou by už mohli niektorí fantasy playeri začať operovať.

Napríklad taká Aston Villa má odložené dva zápasy, takže jej hráči sú za istých okolností mimoriadne atraktívny na transferovom trhu. Okrem levov nemajú odohratých kompletných 24 kôl ani Tottenham, Leeds, Everton a Southampton.

DREAM TEAM

Naše preview začneme tradične pohľadom do nedávnej minulosti. V minulom týždni kvarteto tímov absolvovalo double week a to sa odrazilo aj na skladbe ideálnej jedenástky kola, v ktorej ManCity, Fulham a Burnley obsadili až 8 miest.

V bráne figuruje Ederson, ktorý je po Martínezovi a Poeovi tretím najproduktívnejším brankárom fantasy ligy. Obranu obsadili dvaja beci Fulhamu Aina a Anderson. Dva odohraté stretnutia medzi najlepších vyšvihli aj Lowtona z Burnley. Štvoricu uzatvára Diop z West Hamu.

V strede poľa nechýba Gündogan (pozor, aktuálne zranený!) spoločne s tímovým parťákom Bernardom Silvom. Do zostavy sa zmestil aj Rúben Neves z Wolves a zašlú formu oprášil aj Aubameyang, ktorý sa spolu s Ainom stal najproduktívnejším hráčom kola. Útočný tandem tentoraz obsadili Jay Rodriguez a Josh Maja.

PROGRAM KOLA

Najbližšie kolo prinesie pár skutočných bonbónikov. Tie môžu priniesť nie len viac svetla do celkovej situácie v Premier League, ale aj do fantasy reality. Gólové hody sľubujú najmä dva zápasy Leedsu United (spoločne so Southamptonom absolvuje double week). Pávi sa stretnú najprv s Wolves a potom v dohrávke 18. kola so Saints.

Ťahákom kola je nepochybne ďalšia edícia Merseyside derby. To najbližšie sa odohrá na Anfield a všetci majitelia liverpoolskych kanonierov veria, že to konečne príde a že im opäť raz neostanú oči pre plač. Správny fanúšik futbalu sa musí tešiť aj na duel Arsenalu s Manchestrom City, či na zápas pravdy medzi Fulhamom a Sheffieldom United, v ktorom si už ani jedna strana nemôže dovoliť prehrať.

TIPY NA HRÁČOV

STUART DALLAS

Zorientovaní hráči veľmi rýchlo pochopili, že v najbližšom kole sa oplatí vytiahnuť pár hráčov z Leedsu a Southamptonu. Ešte raz opakujeme, že tieto dve mužstvá absolvujú dva zápasy. Za povšimnutie rozhodne stojí Stuart Dallas z tábora nováčika.

Severný Ír je výnimočný pre svoju univerzálnosť, je schopný nastupovať prakticky na všetkých postoch v obrane i v zálohe. Aj preto pod Bielsom v tejto sezóne nevynechal ani jednu minútu. Spomedzi hráčov Leedsu získali viac bodov iba Bamford s Harrisonom. Dallas sa za svoj 94-bodový nástrel hanbiť nemusí, ba práve naopak. Výbornou správou je jeho cena: 4,9 mil. Playeri na to reflektujú, veď Stuarta má v kádri takmer každý piaty.

MINAMINO

Southampton prehral päť predchádzajúcich zápasov. Proti Chelsea i Leedsu to ľahké mať nebude, ale my si myslíme, že séria prehier sa skončí. Januárová deadline day posila z Liverpoolu Takumi Minamino sa na St.Mary´s aklimatizovala do zostavy pomerne rýchlo. Pri premiére v drese svätcov stihol už aj skórovať a podľa nás bude práve Japonec pre mužstvo pri reštarte kľúčový.

V tohtoročnej edícii Premier League odohral iba 440 minút, počas ktorých strelil 2 góly a vo fantasy pozbieral 26 bodov. Najmä proti defenzívne katastrofálnemu Leedsu sa mu priestor na útočenie vytvorí. Vzhľadom k cene (6 mil.) si myslíme, že je dobrou voľbou.


MAJA

Mitrovič je zranený, takže proti Sheffieldu United v sobotňajšom extrémne dôležitom zápase nastúpi na hrote útoku Fulhamu Josh Maja. Posila z Bordeaux, ktorá sa po dvoch rokoch vrátila do Anglicka, zažiarila pred týždňom dvomi gólmi do siete Evertonu a viditeľná bola aj v dohrávke proti Burnley.

Maja stojí iba 5,5 milióna, čo je u útočníka prakticky nálepka „takmer zadarmo“. Sheffield si vonku neudržal čisté konto už 18 duelov a my si myslíme, že si ho neudrží ani na Craven Cottage. Prečo? Pretože Josh Maja sa ešte viac zviditeľní a znova skóruje.

RANKING LIGY

V našej internej lige žiadna zmena v top trojke. Kraľuje jej naďalej Adam Bujný, ktorému šliapu na päty Nesera Navalto a Jozef Béger. Mimoriadnu pochvalu si po minulom týždni zaslúži priebežne desiaty Tiep Nguyen Tien, ktorý získal 121 bodov.