PREMIER SPORT Fantasy Preview: Pred 30. kolom

Po 13-tich dňoch sa končí čakanie na Premier League. Playeri si všetko počas asociačného termínu odsledovali a sú pripravení urobiť ďalšie kroky k úspechu v najrozšírenejšej futbalovej hre postavenej na základoch fantasy.

Väčšinu klubov v lige čaká ešte 9 zápasov, čo znamená, že stále je tu veľký priestor na posuny rôznymi smermi. My sme tu na to, aby sme vám opäť ponúkli pár odporúčaní pred blížiacim sa kolom.

PROGRAM 30. KOLA

V 30. kole sa pozornosť fantasy playerov bude s veľkou pravdepodobnosťou sústrediť na dvojicu šlágrov, o ktorých obsadenie sa postarajú Leicester, Manchester City, Arsenal a Liverpool. Predpokladá sa tiež vysoká produktivita hráčov Chelsea, Manchestru United i Leedsu, pretože práve tieto tri tímy cez víkend vystupujú ako jasní favoriti.

TIPY NA HRÁČOV

MASON MOUNT

Najproduktívnejším hráčom Chelsea je po 29-tich odohratých zápasoch Mason Mount. Nie Werner, Ziyech, Havertz, Giroud, Hudson-Odoi, Abraham,.. ale anglický reprezentant hrajúci iba druhú sezónu medzi elitou. 117 získaných bodov za 5 gólov a 5 asistencií je pre borca s cenovkou 7 miliónov libier výborná vizitka. The Blues síce veľa gólov nedávajú (bonusom aj pre záložníkov sú čisté konta), ale v najbližších troch kolách sa stretnú s WBA, Crystal Palace a Brightonom a my Mountovi preto predikujeme solídne bodovú zisky.

DEAN HENDERSON

Manchester United si v štyroch predošlých zápasoch v lige udržal čisté konto a v troch prípadoch v tom mal prsty (lepšie povedané rukavice) Dean Henderson. Budúcnosť De Geu je aktuálne otázna, pretože bývalý gólman Sheffieldu United chytá fantasticky. Už vlani patril k najlepším brankárom vo fantasy, pred kvalitnejšou obranou červených diablov to môže byť z hľadiska budúcnosti ešte lepšie. My mu predpovedáme veľmi vydarený záver sezóny. Za 5,2 milióna asi lepšieho brankára nenájdete.


GIOVANI LO CELSO

Po štvrťroku sa do zostavy Tottenhamu vrátil po svalovom zranení Giovani Lo Celso. Argentínčan hral už pred reprezentačnou pauzou proti Aston Ville a my si myslíme, že uzdraveného technika bude Mourinho žmýkať v záverečných dueloch. Stojí pod 7 miliónov libier, čo je vzhľadom k jeho náchylnosti na zranenia relevantné. Je jasné, že tento transfer by bol do istej miery rizikom, no odvážnym šťastie zvykne priať, aspoň sa to teda hovorí. Spurs hrajú cez víkend so slabučkým Newcastlom a vôbec by sme sa nečudovali, ak by hostia vyhrali vysoko a ak by Lo Celso skóroval.


LUCAS DIGNE

Everton stále živí šancu na postup do pohárovej Európy. Ancelottiho chlapci však potrebujú hrať lepšie ako pred prestávkou, keď prehrali s Chelsea i Burnley. Ak sa majú ešte karamelky vyšplhať do top sedmičky potrebujú to najlepšie od svojich opôr. Hra Liverpoolčanov je závislá do značnej miery od Lucasa Digneho, považovaného za jedného z najofenzívnejších full backov v lige. Francúzsky reprezentant potrebuje byť produktívny. K ôsmim asistenciám už päť duelov nepridal ďalšiu a ak chce byť na Eure jednotkou na svojom poste, musí byť viditeľný. My si myslíme, že sa mu to podarí a ťažiť by z toho mohli aj jeho fantasy majitelia.


RANKING LIGY

V 29. kole svoj náskok na čele ešte zvýšil líder ostatných mesiacov Adam Bujný. Jeho tím Rajka FC vedie aktuálne pred Nesera Navaltom už o 38 bodov. Na treťom fleku je Martin Bubák. V top 5 evidujeme aj ďalšie stálice – Jozefa Bégera a Artemiho Panarina.