PREMIER SPORT Fantasy Preview: Pred 33. kolom

Do konca aktuálnej edície fantasy Premier League ostáva ešte jeden mesiac. V rámci piatich záverečných kôl sa rozhodne o všetkom.

Aj v našej internej PREMIER SPORT Fantasy League máme jasne vykryštalizovaného lídra, ktorý to na čele ťahá už niekoľko mesiacov. Stane sa však Adam Bujný aj celkovým víťazom? Čo nám prinesie najbližší víkend a 33. kolo?

Najprv sa pozrieme na predchádzajúci gameweek, ktorý bol vskutku netradičný, keďže kolo bolo roztiahnuté do piatich dní. Vysoký štandard si udržiava Sánchez z Brightonu. Jeden z brankárskych objavov sezóny vychytal na Stamford Bridge čisté konto a po zásluhe je v ideálnej zostave kola.

V obrane nájdeme dve stálice Leicesteru. Evans s Castagnem si dosýta zaútočili pri jasnom triumfe s WBA. Bekov dopĺňa Llorente z Leedsu, autor vyrovnávajúceho zásahu v bitke s majstrom.

V strede poľa nechýba dvojica Sigurdsson – Greenwood, ktorá odohrala azda svoje najlepšie duely v sezóne. Okrem nej sa presadili aj Son, Ritchie a Bernardo Silva. Spokojný mohol byť aj reprezentačný tréner Southgate, pretože vpredu žiarili dvaja Angličania – Vardy s Kaneom.

DREAM TEAM

PROGRAM KOLA

V ďalšom kole si musia dať všetci fantasy playeri pozor, pretože kvarteto klubov City, Villa, Fulham a Tottenham v akcii nebudú. Aj napriek oklieštenej ponuke sa však bude na čo pozerať.

Šlágrom kola je nepochybne súboj o top štvorku West Ham vs. Chelsea. Vzhľadom k vysokému počtu gólov v zápasoch The Hammers by mal byť atraktívny aj pre prostredie fantasy, nie len pre bežných divákov.

Zaujímavý priebeh sľubuje aj skríženie kopačiek odvekých rivalov – Leeds bude hostiť doma Manchester United. Udržanie si nádeje o postup do pohárovej Európy – to zas bude hlavný motív stretu Arsenalu a Evertonu.

TIPY NA HRÁČOV

THIAGO ALCANTARA

Thiago Alcantara prišiel do Liverpoolu s veľkou pompou po dlhom Kloppovom vábení. Sezóna z pohľadu bývalému hráča Barcelony i Bayernu bude však nepochybne hodnotená negatívne. Liverpool ustúpil z pozícií a Španiel výkonnostne nenaplnil očakávania.

My si však myslíme, že do konca sezóny minimálne jeden gól strelí. Zatiaľ ma na konte žalostných 33 bodov, pričom ani raz neskóroval a vedľa jeho mena neevidujeme ani jednu gólovú prihrávku. Thiaga vlastní iba 0,8% playerov a stojí iba 5,5 milióna.

OLLIE WATKINS

Alcantara predstavuje sklamanie. Ollie Watkins z Aston Villy, o ktorom budú nasledujúce riadky, naopak prekvapil mimoriadne pozitívne. Levy síce jeho akvizíciou minuli poriadny balík, avšak vyplatilo sa.

Bývalý striker Brentfordu nazbieral už 140 bodov (12 gólov a 7 asistencií). Gólmi demoralizoval najmä Liverpool a ďalšie kluby z hornej polovice tabuľky. Villa hrá cez víkend s West Bromom a my očakávame ďalší ofenzívny koncert Ollieho Watkinsa, jedenásteho najproduktívnejšieho hráča vo fantasy.

JONNY EVANS

Jonny Evans ešte do starého železa nepatrí! Tento 33-ročný stopér Leicesteru nadväzuje na svoju minuloročnú 128-bodovú sezónu vo fantasy. V aktuálnom ročníku získal už 94 bodov a to z neho robí najproduktívnejšieho beka líšok. Má na konte viac bodov ako ofenzíve ladený Castagne.

Leicester hrá v 33. kole doma s Crystal Palace a to zaváňa ďalším solídnym ziskom v podaní Jonnyho Evansa. Mierne nás prekvapuje, že ho vlastní iba 1,5% playerov

RANKING LIGY

Už pred týždňom sme avizovali, že súboj o prvenstvo v našej lige sľubuje veľkú drámu. Uplynulé dni túto predikciu iba potvrdili, pretože druhý Nesera Navalto stiahol z náskoku Adama Bujného ďalšie body. Adam aktuálne vedie už iba o sedem. Na tretiu priečku sa vrátil Martin Bubák.