Chelsea vyhrala ďalšie derby, Leicester potvrdil formu (Premier League 12. kolo)

Futbalisti londýnskej Chelsea predviedli v malom derby v 52. minúte okulahodiacu akciu. Na jej konci bol mladučký kanonier Tammy Abraham, ktorý sa v situáciach jeden na jedného mýliť nezvykne. Gólovú poistku pridal v poslednej štvrťhodine Christian Pulišič.

Fanúšikovia Tottenhamu Hotspur sa v 58. minúte súboja so Sheffieldom United tešili po treťom tohtosezónnom góle Heung-Min Sona, ich radosť ale trvala len dvadsať minút, keď na konečných 1:1 vyrovnal anglický obranca George Baldock.

Newcastle United prehrával v St. James` Parku s Bournemouthom po štvrťhodine hry 0:1. Napriek tomu straky napokon zaknihovali nesmierne dôležité víťazstvo. Za obratom ich naštartoval v 42. minúte Yedlin a v 53. minúte mali aj potrebnú dávku šťastia, keď loptu do siete pretlačil Clark.

Skóre na King Power Stadium otvoril domáci miláčik Jamie Vardy a o víťazstve Leicesteru City nad londýnskym Arsenalom definitívne rozhodol anglický stredopoliar James Maddison. Líšky potvrdili formu a poskočili na priebežné druhé miesto Premier League.

Chelsea FC – Crystal Palace 2:0 (0:0)
Góly: 52. Abraham, 79. Pulišič

Southampton FC – Everton FC 1:2 (0:1)
Góly: 50. Ings – 4. Davies, 75. Richarlison

Tottenham – Sheffield United 1:1 (0:0)
Góly: 58. Son – 78. Baldock

Newcastle United – AFC Bournemouth 2:1 (1:1)
Góly: 42. Yedlin, 52. Clark – 14. Wilson