Citizens privítajú Brighton, uvidíme aj ďalšie londýnske derby

Vicemajster Premier League privíta v strede týždňa na Etihad Stadium futbalistov Brightonu a pokúsi sa o štvrté víťazstvo v rade. Na úspešný vstup do nového roka chce nadviazať aj Mourinhov Tottenham, ktorý v najmodernejšom futbalovom chráme v hlavnom meste privíta Fulham.

Mužstvo Pepa Guardiolu sa v závere minulého roka konečne rozbehlo a svoju formu chce čo najviac zužitkovať na zmazanie straty na priečky, na ktoré sme u Citizens zvyknutí. V tejto sezóne odohrali Sky Blues najmenej zápasov a aj z tohto dôvodu sú v tabuľke až na šiestom mieste. Ďalšie straty by modrému tímu z Manchestru skomplikovali cestu za titulom, ktorý je ich hlavným cieľom aj v aktuálnej sezóne. Najbližšou prekážkou ManCity bude Brighton, ktorý bojuje na opačnom konci tabuľky.

Obe mužstvá pôjdu do zápasu povzbudené víťazstvom v FA Cupe. Manchester City vyradil v 3. kole druholigový Birmingham City, Brighton sa síce natrápil, no nakoniec postúpil cez štvrtoligový Newport County, keď uspel v penaltovom rozstrele.

Citizens okrem toho postúpili aj do finále Ligového pohára, o prvú trofej sezóny sa pobijú koncom apríla s Tottenhamom. Poháre ale na teraz hodí Guardiolova družina za hlavu a bude sa sústrediť na ligu. Situácia síce na prvý pohľad nevyzerá dobre, ManCity ale stráca na obhajcu trofeje iba štyri body a to má k dobru dva zápasy.

18:55 Manchester City – Brighton (komentujú Radotínský, Kaiser)

Tottenham bude v dohrávke 16. kole čeliť mestskému rivalovi. V domácom prostredí privíta Fulham a bude chcieť nadviazať na suverénne víťazstvo z minulého kola, v ktorom Spurs zostrelili v domácom prostredí Leeds 3:0. Teraz si Tottenham zmeria sily s ďalším nováčikom, pre ktorého to bude vôbec o prvý ligový zápas v novom roku, keďže jeho úvodný súboj s Burnley bol preložený.

Podobne ako Manchester City, aj Tottenham sa bude po úspechoch v pohároch sústrediť na Premier League. Po víťazstve s Leedsom sa kohúti vrátili do prvej štvorky, kde by sa radi videli aj na konci sezóny. Ak chcú tento cieľ splniť, nemôžu si dovoliť podobné výkyvy formy ako počas sviatkov.

Fulham sa nachádza v zostupovom pásme s trojbodovou stratou na Brighton. Rovnako ako v prípade ManCity aj pre mužstvo z Craven Cottage platí, že odohralo o dva zápasy menej a jeho postavenie v tabuľke tak môže byť po odohraní týchto stretnutí úplne iná. Cottagers aktuálne v lige ťahajú štvorzápasovú sériu bez prehry, počas nej však nedokázali ani raz vyhrať, keď postupne remizovali s Liverpoolom, Brightonom, Newcastlom a naposledy aj so Southamptonom.

21:10 Tottenham – Fulham (Svěcený, Vrba)