Preston sa doma pokúsi zažehnať krízu

Tradičný klub z Prestonu prežíva veľmi zlé obdobie. Prehral štyri stretnutia z predchádzajúcich piatich a v ligovom pelotóne klesá nadol. Súčasnú situáciu sa pokúsi napraviť na Deepdale, kde privíta tabuľkového suseda zo západného Londýna.

Queens Park Rangers sú naopak v posledných týždňoch na vzostupe. Vyhrali štyri zápasy v rade a poskočili na štrnáste miesto Championship. Na konte majú rovnaký počet bodov ako Preston (39), na ich zisk im ale stačilo odohrať o dva zápasy menej. Rok 2021 je pre jazdcov veľmi priaznivý, vyhrali až šesť zápasov zo siedmich. Ak by v nastolenom trende pokračovali, mohli by zabojovať dokonca o play-off, na ktoré momentálne strácajú desať bodov.

Preston North End naposledy utŕžil v Cardiffe štvorgólový prídel. Všetko mohlo byť ale úplne inak, keby Paul Gallagher a o dve minúty neskôr aj Ched Evans premenili za stavu 0:2 pokutové kopy. Domáci na Deepdale v tomto ročníku prehrali už deväť zápasov, čo sa mu naposledy “podarilo” v sezóne 2010/11, v ktorej napokon z Championship vypadli. Queens Park Rangers sa dnes naopak pokúsi o štvrté víťazstvo vonku v rade, čo sa mu posledný raz podarilo ešte v roku 2004.

Preston North End – QPR (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.