Priblíži sa Kiel k postupovým priečkam?

V dohrávke 25. kola 2. nemeckej bundesligy sa proti sebe postavia tímy, ktoré stále živia nádej na účasť v boji o postup do Bundesligy.

Minuloročný neúspešný “barážista” Heidenheim po biednom štarte do novej sezóny, keď zo šiestich úvodných zápasov vyhral jediný, začal postupne zbierať body, no o stabilite výkonov môžeme hovoriť len ťažko.

Po úspešnom februári, v ktorom získal v štyroch stretnutiach desať bodov, začal výhrou aj marec, následne ale s tímami okupujúcimi najvyššie priečky dvakrát neuspel, keď prehral v Hamburgu aj doma s Greuther Fürth. Aj preto mu v tabuľke aktuálne patrí siedma priečka s jedenásťbodovou stratou na baráž, či priamy postup. Má však zápas k dobru a už dnes môže svoje manko znížiť na osem bodov.

Proti ale bude Holstein Kiel, ktorý má pri pohľade na tabuľku o motiváciu postarané. Aktuálne totiž na druhý Hamburg stráca štyri body, má však odohrané o dva zápasy menej. Ak by v oboch zaknihoval víťazstvá, razom sa dostane na druhú priečku za Bochum. Od lídra súťaže, s ktorým počas víkendu prehral na jeho pôde tesne 1:2, ho aktuálne delí osem bodov.

Novembrový prvý vzájomný zápas v tejto sezóne priniesol deľbu bodov po výsledku 2:2. Pritom ešte v 87. minúte svietil na ukazovateli stav 2:0 pre Kiel, ktorý však o svoj náskok prišiel po góloch v 87. a 94. minúte.

18:25 DS1 Heidenheim – Kiel (komentuje M. Petro)