Pripraví Celtic nenávideného rivala o neporaziteľnosť?

Futbalový program na PREMIER Sport v nedeľu obohatí tradičná bitka nesmrteľných rivalov z Glasgowa. Celtic sa prvýkrát v sezóne pokúsi veľkého rivala zdolať.

Kelti neuspeli v tejto sezóne ani v jednom zápase zo štyroch. V Premiership vyhrali Rangers dvakrát, jeden zápas skončil remízou. Jazdci okrem toho uspeli aj v škótskom pohári.

Z toho už ale medzičasom stihli aj vypadnúť. Z domácej súťaže číslo dva jazdcov prekvapivo vo štvrťfinále vyradil po penaltách St. Johnstone. Domáce double z toho tento rok nebude.

Po deviatich rokoch nadvlády to musí byť pre hráčov Celticu naozaj náročné. Poobede si môžu aspoň trochu napraviť chuť. Rivala sa pokúsia pripraviť o ligovú neporaziteľnosť.

Obaja prišli v poslednom kole o dva body. Celtic získal iba jeden v Aberdeene, zatiaľ čo Rangers remizovali v Perthe. Keďže je už ale o titule rozhodnuté, tak to nemusí ani jedno z mužstiev mrzieť.

Dnes ale pôjde ako vždy o veľkú prestíž a nech je situácia v lige akákoľvek, Celtic i Rangers túžia po víťazstve. Rovnako ako ich horkokrvní fanúšikovia. Rangers v každom prípade chcú zakončiť sezónu bez jedinej prehry, čo by sa v Premiership podarilo iba druhýkrát v histórii. Kelti sa im to za každú cenu pokúsia prekaziť a lepšiu príležitosť už nedostanú.

Rangers – Celtic (komentuje F. Mentel)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.