Urobí Newcastle posledný krok?

Newcastle United sa môže v úvodnom zápase 35. kola definitívne zachrániť v Premier League. Na King Power Stadium mu tento plán ale bude chcieť prekaziť Leicester City.

Líšky si totiž potrebujú poistiť tretie miesto v tabuľke pred dotierajúcou Chelsea, od ktorej The Foxes delia iba dva body.

O umiestnenie v prvej štvorke majú záujem aj ďalšie kluby. West Ham stráca na Leicester päť bodov, Tottenham sedem a majstrovský Liverpool až deväť. V prípade víťazstva s Newcastlom by si líšky vybojovali tri kolá pred koncom ročníka naozaj silnú pozíciu.

Tri body budú pre domácich naozaj nesmierne dôležité, pretože Leicester čaká veľmi náročný program. Už v utorok cestuje na Old Trafford, kde si zmeria sily s druhým Manchestrom United, 15. mája ho čaká finále FA Cupu práve s Chelsea.

S The Blues sa následne Rodgersova družina stretne aj v predposlednom kole Premier League a ročník uzavrie na štadióne Tottenhamu. Leicester môže prežiť ďalšiu historickú sezónu, ktorá však stále môže skončiť aj veľkým sklamaním. V dnešnom súboji musia líšky bodovať naplno.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

The Magpies majú o deväť bodov viac ako osemnásty Fulham. S najväčšou pravdepodobnosťou sa im aj v tomto ročníku podarí zachrániť, aj keď to miestami vyzeralo všelijako. Ak Newcastle zaboduje naplno, definitívu zotrvania v najprestížnejšej lige bude mať istú.

Leicester – Newcastle (komentuje K. Jakubovič)