Bianconeri o stratené sebavedomie, Sevilla navštívi Pamplonu

Hráči Juventusu a Sevilly cez víkend oddychovali. Ďalšie ligové kolá absolvujú dnes večer a pôjde skutočne o veľa. Oba tradičné kluby inkasovali v strede minulého týždňa tvrdý úder v pohárovej Európe, na ktorý budú chcieť zareagovať víťazstvom.

SERIE A

Fanúšikovia Bianconeri prežívajú sezónu, na akú si dlho nepamätajú. Juventus nie je ani zďaleka taký suverénny ako v minulosti. Pod vedením neskúseného Andreu Pirla je Juventus čitateľný a veľmi ľahko zraniteľný. Práve preto by ste ho márne hľadali v prvej štvorke Serie A. Dnes sa do nej môže vrátiť, musí si však poradiť s ligovým nováčikom. Do Turína totiž zavíta posledné Crotone.

Pre majstra by súboj s najhorším celkom nemal byť žiadnou prekážkou, momentálne sa však vôbec nenachádza v hernej pohode. V lige naposledy podľahol rivalovi z Neapola, vzápätí neuspel ani v Porte v osemfinále Ligy majstrov, kde portugalskému majstrovi podľahol 1:2.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Dve prehry zamávajú so sebavedomím každého tímu a Juventus nie je výnimkou. Či si to chce priznať alebo nie, každým kolom sa na neho enormne zvyšuje tlak. Inter včera ovládol milánske derby a pred Juventusom má už jedenásťbodový náskok. S obhajobou scudetta to bude oveľa náročnejšie, ako v posledných sezónach. Dnes večer sú tri body z pohľadu Bianconeri povinnosťou.

Juventus – FC Crotone (komentuje R. Kmeťo)

LALIGA

Podobne ako Juventusu, ani futbalistom Sevilly sa úvodný zápas play-off Ligy majstrov nepodaril. Los Rojiblancos podľahli v domácom prostredí Borussi Dortmund 2:3 a sú na pokraji vypadnutia. V LaLige je to však úplne iná káva, Sevilla nezískala plný počet bodov v novom roku iba v dvoch stretnutiach z ôsmich a po prehre s Atléticom Madrid vyhrala päť ligových zápasov v rade.

Okrem toho uspela aj vo všetkých štyroch kolách Španielskeho pohára a má nakročené do finále. V prvom semifinálovom súboji Copa del Rey si doma poradila s Barcelonou 2:0 a pred odvetou tak má všetko vo svojich rukách. Dnes sa Rojiblancos postavia do cesty futbalisti Osasuny.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Mužstvo z Pamplony sa evidentne dostalo z najhoršieho. Na konci minulého kalendárneho roka malo najslabšiu formu v LaLige a nemohlo sa dostať zo zostupového pásma. V novom roku sa ale situácia podstatne zlepšila. Osasuna prehrala z ôsmich zápasov iba dva, trikrát remizovala a trikrát bodovala naplno. Dve víťazstvá dosiahla v dvoch predchádzajúcich kolách, keď si poradila s Eibarom a Levante a poskočila na trináste miesto LaLigy.

Osasuna – Sevilla (T. Bahník)

2. Bundesliga

20:25 DS3 Fürth – Kiel (F. Mentel)