Schalke čaká existenčný súboj vo Veltins Aréne

Už dnes večer sa možno definitívne rozhodne o osude Schalke, mužstvo z Gelsenkirchenu privíta v domácej aréne predposledný Mainz.

Oba celky potrebujú tri body, pretože sa nachádzajú na posledných miestach tabuľky. Mainz má však o osem bodov viac ako Schalke a prípadná prehra nebude z jeho pohľadu definitívna.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Schalke sa naopak prehrou s druhým najhorším celkom prakticky definitívne odpíše a odsúdi na zostup. Jeden z najúspešnejších nemeckých celkov odvolal po výprasku od Stuttgartu už štvrtého trénera v ročníku, kufre si po Wagnerovi, Baumovi a Stevensovi tentoraz pobalil Christian Gross.

Mužstvo preberie 42-ročný grécko-nemecký tréner Dimitrios Grammozis, ktorý zatiaľ trénerské skúsenosti iba zbiera. Doteraz totiž pôsobil iba ako asistent v Bochume a Darmstadte.

Mainz bol na tom polovicu sezóny veľmi podobne, body zbieral len zriedka. V poslednom období si však výrazne polepšil, vyhral tri zápasy zo šiestich a obnovil svoje nádeje na záchranu. Po vynikajúcej sérii na ňu stráca iba jeden bod. Posledný vzájomný zápas sa skončil v Mainze remízou 2:2, tá by dnes výraznejšie nepomohla ani jednému celku. Vďaka aktuálnej forme a situácii domácich budú v dnešnom súboji favoritom na úspech práve hostia.

Schalke – Mainz (komentuje S. Suvák)

2. BUNDESLIGA
18:25 DS2 Würzburger – Heidenheim (T. Bahník)
18:25 DS1 Paderborn – Darmstadt (S. Suvák)