Prvý verzus druhý, neporazený Liverpool vyzve Leicester

Premier League a koncoročné sviatky už patria tak nejak neodmysliteľne k sebe. Najvyššia anglická futbalová súťaž ponúkne mimoriadne nabitý program a vy pri tom vďaka prenosom PREMIER SPORT nebudete chýbať.

Premier League 19. kolo

Tottenham – Brighton (komentuje M. Skáčik)

Tottenham a Brighton sa proti sebe postavia ešte len po devätnásty raz v histórii, z toho 15-krát to bude v lige. Tottenham sa z výhry tešil jedenásťkrát, Brighton štyrikrát a štyri zápasy sa skončili nerozhodne. V rámci Premier League je bilancia vzájomných zápasov 3-1-1.

Najvyššie víťazstvo kohútov vo vzájomných dueloch sa zrodilo v marci 1982, keď ešte v Division One triumfovali 3:1, Brighton si výhru rozdielom triedy (3:0) pripísal v októbri tejto sezóny.

Hosťom sa na trávniku Tottenmhamu nedarí, v predchádzajúcich piatich zápasoch vo všetkých súťažiach nezískali ani bod pri celkovom skóre 1:9.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Chelsea – Southampton (M. Skáčik)

Výrazne viac vzájomných stretnutí majú na konte The Blues a svätci. V rámci všetkých divízií pôjde už o 92. ligový duel, v tých doterajších sa 42-krát tešila z výhry Chelsea, 24 Southampton a 25 zápasov sa skončilo nerozhodne.

V predchádzajúcich siedmich zápasoch, v ktorých sa tímy stretli počas Boxing Day, Chelsea neprehrala ani raz, štyrikrát z toho vyhrala. Zatiaľ posledné meranie síl na Boxing Day sa odohralo v roku 2002, na Stamford Bridge gól nepadol a súčasný manažér The Blues Frank Lampard do súboja zasiahol z lavičky.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Manchester United – Newcastle (M. Lukáč)

Žiaden iný tím sa nemôže pochváliť takým vysokým počtom víťazstiev (20) a takým vysokým pomerom výhier (80 percent) počas Boxing Day ako Manchester United.

Posledná domáca prehra diablov s dátumom 26. decembra sa datuje ešte do roku 1978, keď nestačili po výsledku 0:3 na Liverpool, odvtedy majú na Old Trafford na konte 15 výhier a 3 remízy.

Súboj týchto tímov bude ich jubilejným päťdesiatym v rámci Premier League, v tých doterajších sa 28-krát radoval Manchester, len sedemkrát Newcastle a 14 duelov víťaza neprinieslo.

V prvom tohtosezónnom meraní síl sa zrodilo tesné víťazstvo tímu okolo Martina Dúbravku, o ktoré sa v 72. minúte postaral Matthew Longstaff. Nikdy v histórii sa však nestalo, že by Newcastle vyhral nad Manchestrom United dva zápasy po sebe.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

20:55 Leicester – Liverpool (M. Lukáč)

Veľký šláger na Boxing Day, v tabuľke druhý Leicester sa postaví proti v tejto sezóne ešte nezdolanému lídrovi súťaže Liverpoolu, ktorý čaká na ligový primát už od roku 1990.

Oba kluby sa môžu pochváliť najlepšou defenzívou v lige, keď zhodne inkasovali len 14 gólov. The Reds navyše naťahujú svoju sériu neporaziteľnosti v PL, keď premožiteľa nenašli už 34 zápasov a aktuálne im chýba šesť duelov na dorovnanie v historickej tabuľke druhej Chelsea. Prvý Arsenal má na konte až 49 zápasov bez prehry.

Pre Liverpool bude súboj s Leicestrom už ôsmym zápasom v štyroch rôznych súťažiach počas decembra a do konca roka ich čaká ešte jeden. Predchádzajúce dva zápasy počas Boxing Day priniesli jasné triumfy červených, Newcastle zdolali 4:0 a Swansea 5:0.

A práve na ne bude chcieť Liverpool nadviazať aj v tohtoročnom stretnutí. Napriek náskoku na čele potrebujú The Reds každý bod pre splnenie sna o ligovom titule po 30 rokoch, na Vianoce totiž už Liverpool viedol ligovú tabuľku aj v rokoch 1996, 2008, 2013 a 2018, ani raz sa však majstrovskej trofeje nakoniec nedočkal.

História si pamätá len jediný tím, ktorý to nedotiahol k oslavám s desaťbodovým náskokom na čele tabuľky počas Vianoc, v sezóne 1995/96 sa to “podarilo” Newcastlu.

Liverpool však rozhodne nečaká ľahká úloha, líškam futbal chutí a na ich hru je radosť pozerať. Rozstrieľal sa aj aktuálne s 29 gólmi líder tabuľky kanonierov Jamie Vardy, najlepší zakončovateľ proti tímom z Big6, ktorý kontá týchto klubov od sezóny 2014/15 zaťažil už 33 presnými zásahmi. Navyše, Vardymu sa proti The Reds mimoriadne darí, ich sieť napol v každom z predchádzajúcich siedmich ligových zápasov.

Ďalším motívom tohto duelu bude aj ten manažérsky, lodivoda Leicestru Brendana Rodgersa vystriedal po jeho prepustení v októbri 2015 na lavičke Liverpoolu práve Jurgen Klopp.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

23:00 Záznam Bournemouth – Arsenal (F. Mentel)
*09:10 Záznam Crystal Palace – West Ham (F. Mentel)