Real pokračuje v honbe na lídra, Sevilla cestuje do Valladolidu

V sobotu bude LaLiga pokračovať štyrmi zápasmi 28. kola.

Najväčším ťahákom bude súboj na Balaídos. Real Madrid po ďalšom zaváhaní Atlética obnovil svoje šance na zisk titulu. Na Los Colchoneros stráca pred dnešným zápasom šesť bodov. Vo Vigu to však pre veľkokluby tradične nebýva jednoduché. Celta vie doma potrápiť kohokoľvek.

Posledných päť domácich zápasov to ale nepotvrdzuje. Na Balaídos vyhrala iba jeden duel z piatich. Domáci sa budú spoliehať na únavu favorita. Zatiaľ čo Kelti oddychovali, Real bojoval o postup v Lige majstrov. Ten podľa predpokladov zvládol a postúpil do štvrťfinále.


V ňom si pusinky zmerajú sily v ostro sledovanom súboji s Liverpoolom. Teraz je ale prioritou LaLiga, v ktorej sú stále až na treťom mieste. Strata sa síce znížila, Real však nemá problém so strácaním bodov. Z dvadsiatich siedmich zápasov stratil body až v desiatich zápasoch.

Súboje Realu s Celtou vyznievajú jasne v prospech kráľovského veľkoklubu. Real párkrát na Balaídos remizoval, naposledy však vo Vigu prehral v roku 2014. Prvý vzájomný súboj aktuálnej sezóny ovládol v pomere 2:0. V Madride rozvlnili sieť Lucas a Marco Asensio.

Celta Vigo – Real Madrid (komentuje T. Bahník)

Program odštartujeme v Bilbau. Domáci Athletic stále pomýšľa na účasť v pohároch a dnes má ideálnu šancu k tomu, aby svoje šance zvýšil. Na San Mamés privíta Eibar, ktorý sa v tejto sezóne neuveriteľné trápi a je až na predposlednom mieste tabuľky. V novom roku vyhral iba jeden ligový zápas. Aktuálne ťahá desať zápasovú šnúru bez víťazstva. Na záchranu stráca dva body.

Athletic Bilbao – Eibar (T. Bahník)


Jediný tím, ktorý je v tomto ročníku horší ako Eibar je Huesca. Nováčik je celú sezónu prilepený na dne tabuľky a nevie sa z neho odlepiť. V posledných týždňoch si vykresal malú iskierku nádeje. Huesca porazila na konci februára Granadu a hneď na to remizovala s Eibarom. V posledných dvoch zápasoch bola ale opäť neúspešná. Podľahla Celte a podľa očakávania aj Barcelone.

Dnes privíta v domácom prostredí Osasunu, ktorá si v posledných týždňoch mierne polepšila. V tejto sezóne ale nemá problém s rozdávaním bodov a Huesca má určite šancu na úspech.

Huesca – Osasuna (M. Vaňous)

Program zakončíme vo Valladolide. Domáci Real neprehral ani jeden zápas z posledných troch a na dobrej vlne by sa chcel udržať. To však bude mimoriadne náročné, pretože ho navštívi ambiciózna Sevilla. Los Rojiblancos navyše naposledy opäť ovládli mestské derby a do zápasu, v ktorom budú jasným favoritom na úspech, pôjdu plní sebavedomia.

Real Valladolid – Sevilla (M. Vaňous)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.