Real privíta Eibar, Villarreal zavíta do Granady

Španielska LaLiga bude pokračovať tromi stretnutiami 29. kola.

Program odštartujeme v Andalúzii. Granada privíta v domácom prostredí ambiciózne mužstvo z Villarrealu. Žltá ponorka neprežíva v novom roku ideálne obdobie. Po zlých výsledkoch postupne vypadla z prvej šestky. Minimálne do zajtra sa môže na pohárové miesta vrátiť.

Nebude to jednoduché, pretože zavíta na štadión tabuľkového suseda. Granada sa nachádza na ôsmom mieste tabuľky, na Villarreal však stráca 7 bodov. Hostia sa pokúsia nadviazať na dva posledné vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli tesne pred prestávkou. Najprv zvíťazili v Eibare a následne získali tri body aj domá proti Cádizu. Na Betis a Real Sociedad strácajú dva body.

Granada – Villarreal  (komentuje D. Mucha)

Následne sa presunieme do Madridu. Na štadióne Alfréda di Stéfana sa o tretie víťazstvo v rade pokúsi majstrovský Real Madrid. Ak chcú pusinky obhájiť titul, tak budú musieť predviesť podobný výkon, ako v závere minulého ročníka. Po reštarte sezóny vyhrali 10 zápasov z jedenástich a nakoniec získali 34. titul. Na úspešnú obhajobu to ale momentálne vôbec nevyzerá.

Merengues sú až na treťom mieste tabuľky, na Atlético strácajú šesť bodov, do konca ročníka ostáva už len desať kôl. V porovnaní s Atléticom a Barcelonou má Zidanov výber oveľa väčší problém so strieľaním gólov a aj v obrane to má bez Sergia Ramosa ďaleko od ideálu.

Aj preto sa čoraz hlasnejšie hovorí o veľkom letnom posilovaní. Spomínajú sa najmä Haaland, Mbappé, či David Alaba. Real momentálne ťahá 8-zápasovú šnúru bez prehry, so strácaním bodov ale nemá v tejto sezóne žiadny problém. Z 28 zápasov zaváhal v desiatich prípadoch. V poslednom súboji s Eibarom ale bodoval naplno. V Baskicku skórovali Benzema, Modrič a Vázquez.

Real Madrid – Eibar(D. Mucha)

Na záver sa pozrieme do Pamplony. Do stredu ligovej tabuľky bude mať možnosť poskočiť jeden z dvojice OsasunaGetafe. V tabuľke ich pred 29. kolom delí iba jeden bod. V posledných piatich zápasoch majú úplne identickú formu. Dve prehry, jeden triumf a v posledných dvoch kolách dve remízy. V prípade prehry sa môžu veľmi rýchlo ocitnúť v nebezpečnej blízkosti zostupového pásma. Z tohto dôvodu pôjde pre obe mužstvá o veľmi dôležitý súboj.

Osasuna – Getafe (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.