Real sa v Kyjeve pokúsi o zlatý hetrik!

Prvý finalista tohtoročnej Ligy majstrov je známy. Už “tradične” je ním Real Madrid, ktorý postupuje do svojho tretieho finále v rade.

Zápas sa začal malým déjà vu, pretože rovnako ako v prvom semifinálovom zápase, aj v Madride otvoril skóre nemecký univerzál Joshua Kimmich. Netrvalo to však dlho a Mníchovčanov hlavičkou schladil kritizovaný Francúz Karim Benzema. Po prvom polčase tak bolo všetko otvorené.

V tom druhom však v konečnom dôsledku o všetkom rozhodla brankárska dvojka v bráne Bayernu. Sven Ulreich dostal malú domov od Tolissa, čo si uvedomil až keď mal loptu na dosah. Najskôr ju chcel chytiť do rúk, no v poslednej sekunde si uvedomil, že nemôže a rozhodol sa ju odkopnúť. To sa mu však už nepodarilo a a keď loptu netrafil, dostal sa k nej rozbehnutý hrdina zápasu Benzema, ktorý ju poľahky nasmeroval do prázdnej brány.

Duel ešte zdramatizoval James Rodriguez, ktorý gól proti svojmu bývalému klubu neoslavoval. Bayern v závere zatlačil a vytvoril si viacero sľubných šancí, tie však zužitkovať nedokázal, a tak sa opäť po roku so súťažou lúči práve na Santiago Bernabéu.

Liga majstrov semifinále, odveta
Real Madrid – Bayern Mníchov 2:2 (1:1)
Góly:
11. a 46. Benzema – 3. Kimmich, 63. Rodriguez

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.