Rozbehnutá Barca sa chystá na Valladolid

Barcelona sa v pondelkovej dohrávke LaLigy pokúsi o šieste ligové víťazstvo v rade.

A bude veľkým favoritom na úspech, pretože na Camp Nou privíta ohrozený Real Valladolid. Mužstvo Ronalda Koemana si stratu dovoliť nemôže. Potrebuje zvíťaziť, aby sa vrátilo na druhé miesto pred Real Madrid a má zároveň jedinečnú príležitosť minimalizovať manko na lídra tabuľky na jediný bod, keďže Atlético Madrid v nedeľu prehralo v Seville.

Hostia sú v tabuľke momentálne šestnásti a k dobru od pásma zostupu majú len tri body. V posledných týždňoch ale bodujú celkom pravidelne, neprehrali ani jeden zápas zo štyroch. Okrem jedného víťazstva si pripísal tri body za tri remízy, naposledy sa Valladolid delil so Sevillou.

Mužstvá, ktoré bojujú zubami-nechtami o záchranu, sú pre favoritov vždy veľmi nebezpečné. Barcelona s tým musí počítať a súpera v prvom rade nepodceniť. Budúci víkend je na programe slávne El Clásico a do neho potrebujú Blaugranas vstúpiť z druhého miesta.

Napriek vypadnutiu z Ligy majstrov a ostrej kritike zo strany fanúšikov je Barcelona naďalej v hre o dve trofeje. Okrem zlepšenej situácie v LaLige sa dokázala prebojovať do ďalšieho finále Copa del Rey, v ktorom 16. apríla dostane príležitosť oplatiť Bilbau prehru z finále Superpohára.

Barcelona – Real Valladolid (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. Bundesliga 
20:25 DS2 St. Pauli – Braunschweig (F. Mentel)