Rozlúčka Parmy a Crotone

Posledné kolo talianskej Serie A odštartujeme tromi súbojmi. S elitným futbalom sa rozlúčime v Crotone, zavítame však aj na Sardíniu a do Janova.

Všetky tri súboje odštartujú v rovnakom čase. Cagliari sa v najvyššej súťaži zachránilo na poslednú chvíľu. Sardínčanom sa to podarilo až dve kolá pred koncom. Osláviť to môžu na domácom Stadio Sant’Elia, kam zavíta Janov. V prípade víťazstva môžu hostí preskočiť.

Cagliari patrilo na jar k hlavným favoritom na zostup. Vedeniu však vyšlonad očakávania angažovanie Fabia Sempliceho. Talian prijal náročnú výzvu a Isolani medzi elitou zachránil.

Cagliari prehralo v posledných desiatich kolách iba trikrát. O body dokázalo obrať také mužstvá, ako napríklad AS Rím, Neapol, Fiorentinu, alebo naposledy AC Miláno. V prípade, že by ostrovania bodovali naplno a ostatní rivali by zaváhali, tak by mohli zakončiť sezónu dokonca na 13. mieste.


V súbežne hranom stretnutí uvidíme na dvojke rozlúčku Crotone s talianskou futbalovou elitou. Tú jej plánuje znepríjemniť Dušan Vlahovič. Srbský kanonier je štvrtým najlepším strelcom ročníka, za istých okolností, by mohol preskočiť aj Muriela a Lukakua.

Tým by kanonier Violy podčiarkol skvelý záver sezóny, vďaka ktorému zotrvala Fiorentina medzi talianskou futbalovou smotánkou. V budúcej sezóne si ale bude musieť poradiť bez neho, pretože je len ťažko predstaviteľné, že si ho po takých fantastických výkonoch udrží v kádri.

Podobne ako Crotone, sa už dnes s najvyššou súťažou rozlúči Parma Calcio. Tá rozhodne nepatrila ku kandidátom na zostup, práve naopak, mala potenciál na to zamiešať karty v boji o Európsku ligu. Ten však nenaplnila a po katastrofálnych výkonoch v roku 2021 v súťaži končí.

Tradičný taliansky celok čaká cez leto poriadne krušné obdobie. Zmeny sa očakávajú na všetkých postoch a nemáme na mysli iba tých hráčskych. Ambiciózny klub sa bude usilovať o čo najrýchlejší návrat. Dnes sa ale bude sústrediť na dôstojnú rozlúčku, ktorú absolvuje na štadióne Sampdorie.

Program SERIE A 38. kolo
Cagliari – FC Janov 
(komentuje R. Kmeťo)
FC Crotone – Fiorentina (M. Skáčik)
Sampdoria – Parma (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.