Juventus opäť kráľom Talianska, Immobile prispel k víťazstvu hetrikom (Serie A 36. kolo)

Bologna vybojovala v záverečných sekundách tesné víťazstvo v súboji s Lecce. Nováčik siahal od 66. minúty aspoň na bod. Rossoblu ale v nadstavenom čase vyťažili z minima maximum a rozhodli o víťazstve 3:2. Víťazný gól strelil 21-ročný útočník Musa Barrow.

Giallorossi uspeli v domácom súboji s Fiorentinou. Víťazstvo vlkov zabezpečil dvomi gólmi bývalý hráč Fiorentiny Jordan Veretout. Prvý gól strelil francúzsky záložník z pokutového kopu. Víťazný strelil v záverečných minútach stretnutia.

Úspešný bol aj mestský rival AS z večného mesta. Skóre zápasu však Lazio muselo otáčať, pretože Veronu poslal do vedenia Sofyan Amrabat. Najlepší strelec súťaže Ciro Immobile stihol ešte do prestávky vyrovnať. Vtedy ešte netušil, že zaznamená hetrik. Vďaka nemu si vybojoval dve kolá pred koncom Serie A trojgólový náskok pred Cristianom Ronaldom.

Serie A si o rok s určitosťou zahrá aj Udinese Calcio. Zebry nadviazali na vynikajúce víťazstvo s Juventusom a poradili si aj na Sardínii. Víťazstvo Bianconeri zariadil už v tretej minúte Stefano Okaka. 30-ročný útočník strelil jediný gól zápasu.

Stará dáma na druhý pokus nenechala nič na náhodu a podľa predpokladov spečatila zisk ďalšieho scudetta. Deviatym titulom v rade a celkovo tridsiatym šiestym potvrdil Juventus dominanciu v Serie A. Víťazstvo proti Sampdorii zabezpečil Cristiano Ronaldo a Federico Bernardeschi.

Bologna – Lecce 3:2 (2:1)
Góly: 2. Palacio, 5. Soriano, 90+3. Barrow – 45+2. Mancosu, 66. Falco

AS Rím – Fiorentina 2:1 (1:0)
Góly: 45. (PK) a 87. Veretout – 54. Milenkovič

Verona – Lazio 1:5 (1:1)
Góly: 38. Amrabat (PK) – 45+6. (PK), 84. Immobile, 90+4. (PK) Immobile, 56. Savič, 63. Correa

Cagliari – Udinese 0:1 (0:1)
Gól: 3. Okaka

Juventus – Sampdoria 2:0 (1:0)
Góly: 45+7. Ronaldo, 67. Bernardeschi