Čierny deň pre kluby z Janova, Lazio si poradilo s nováčikom (Serie A 37. kolo)

V Sassuole sme videli poriadny koncert domácich futbalistov. Neroverdi sú príjemným prekvapením Serie A a v súboji s Janovom to opäť potvrdili.

Biancocelesti potvrdili úlohu favorita a poradili si s nováčikom Serie A, ktorý sa po roku vráti do druhej najvyššej súťaže v Taliansku. Skóre na Stadio Olimpico otvoril Joaquín Correa. Víťazstvo favorita poistil najlepší strelec ligy Ciro Immobile. 30-ročný taliansky útočník strelil 35 gólov v tridsiatich šiestich zápasoch. O vicemajstrovi sa rozhodne v poslednom kole.

Zlatan Ibrahimovič má Serie A stále čo ponúknuť. 38-ročný Švéd strelil v Janove ďalšie dva góly a výraznou mierou sa podieľal na víťazstve Rossoneri. Skóre otvoril už vo štvrtej minúte zápasu. AC nakoniev vyhralo v Janove rozdielom triedy.

Fiorentina sa v domácom prostredí rozlúčila so Serie A vo veľkom štýle. Predovšetkým Federico Chiesa, ktorému predpovedajú veľkú budúcnosť. 22-ročný ofenzívny univerzál strelil Bologni na Artemio Franchi hetrik. Jeden gól pridal srbský hráč Nikola Milenković. Viola vyhrala 4:0.

Giallorossi sa na severe Talianska na víťazstvo poriadne natrápili. Do vedenia išli domáci. Rimanom sa ale ešte do polčasu podarilo skóre otočiť. Víťazný gól strelil z pokutového kopu Diawara.

Bianconeri zrejme oslavovali zisk ďalšieho scudetta o niečo dlhšie ako mali. V plnej zostave nedokázali na Sardínii streliť Cagliari ani jeden gól. Zo slnečného ostrova si odniesli prehru 0:2.

Sassuolo – FC Janov 5:0 (2:0)
Góly: 26. Traore, 40. Berardi, 66. a 77. Caputo, 74. Raspadori

Sampdoria – AC Miláno 1:4 (0:1)
Góly: 87. Askildsen – 4. a 58. Ibrahimovič, 52. Calhanoglu, 90.2 Leao

Lazio – Brescia 2:0 (1:0)
Góly: 17. Correa, 83. Immobile

Fiorentina – Bologna 4:0 (0:0)
Góly: 48. 54. a 89. Chiesa, 74. Milenkovič