AC a Juventus prišli o ďalšie body, Inter to využil (Serie A 29. kolo)

AC Miláno v úvodnom zápase 29. kola talianskej Serie A iba remizovalo so Sampdoriou 1:1. Za bod je v konečnom dôsledku šťastné, pretože až tri minúty pred koncom vyrovnal mladý Nór Jens Hauge. Hostia hrali viac ako pol hodinu bez vylúčeného Silvu.

Vlci opäť nedokázali bodovať naplno a pohárová Európa sa im vzďaľuje. Tentokrát v tom mal prsty aj slovenský futbalista Lukáš Haraslín. Sassuolo aj vďaka nemu remizovalo s AS Rím 2:2.

Favorit zlyhal aj v treťom zápase dnešného programu. Bianconeri získali v turínskom derby iba bod za remízu 2:2. Desať minút pred koncom vyrovnal najlepší strelec ročníka Cristiano Ronaldo.

Nerazzurri využili stratu najväčších rivalov a po tesnom víťazstve v Bologni zvýšili svoj náskok v čele Serie A na osem bodov. Víťazstvo zabezpečil jubilejným 20. ligovým gólom Romelu Lukaku.

AC Miláno – Sampdoria 1:1 (0:0)