Inter nadelil nováčikovi poltucet, Ronaldo prepisoval štatistiky (Serie A 15. kolo)

Nerazzurri vstúpili do roku 2021 vo veľkom štýle. Na San Sire zaknihovali suverénne víťazstvo.

Víťazstvo sa pritom nerodilo jednoducho. Do vedenia šiel už v prvej štvrťhodine nováčik. Už o pár minút neskôr ale vyrovnal po vynikajúcej prihrávke Romela Lukaku Lautaro Martinéz. Po pol hodine hry sa dostal Inter prvýkrát do vedenia. Opäť v tom mal prsty hviezdny Argentínčan, gól bol však pripísaný hosťujúcemu obrancovi. Do druhého polčasu sa napokon predsa išlo za nerozhodného stavu. Na 2:2 vyrovnal z pokutového kopu Golemič.

Po zmene strán to už ale bol koncert Nerazzuri. Jeden z najväčších ašpirantov na zisk Scudetta dominoval a utrápenému nováčikovi nastrieľal ďalšie štyri góly. Hviezdou zápasu bol Lautaro Martinéz, ktorý v 78. minúte skompletizoval hetrik.

Gólový koncert predviedol v pätnástom kole aj Neapol. Za suverénnym víťazstvom ho nasmeroval parádnym spôsobom poľský záložník Piotr Zielinski. Z jeho strany to nebolo ani zďaleka všetko. Po zmene strán poslal Partenopei druhýkrát do vedenia. V šestnástke si perfektným spôsobom spracoval loptu a strelil svoj tretí gól v sezóne. Víťazstvo v závere poistili Lozano a Insigne.

Na prvom mieste sa nič nemení ani v novom roku. Rossoneri dokázali vyhrať v Cagliari aj bez zraneného Zlatana Ibrahimoviča 2:0 a to hrali takmer hodinu bez vylúčeného Sandra Tonalliho.

Obhajcovi Scudetta sa vstup do nového roka podaril na výbornú. Na 2:0 zvyšoval krátko po zmene strán mladý Federico Chiesa. Fantastickú prihrávku mu poslal Cristiano Ronaldo, ktorý bol hlavnou hviezdou večera. Okrem asistencie strelil dva góly a v historických tabuľkách preskočil v počte gólov legendárneho Pelého. Lepším strelcom bol už iba Josef Bican, ktorého ale môže CR7 prekonať už o tri dni v šlágri na San Sire. So štrnástimi gólmi je zároveň najlepším strelcom Serie A.

Inter – FC Crotone 6:2 (2:2)