Atalanta vyzve nováčika, majster privíta Cagliari

Dnešný program obohatia aj dva zápasy talianskej Serie A. Najskôr sa pozrieme do Spezie, kam zavíta ambiciózna Atalanta Bergamo, večer sa presunieme do Turína. Juventus si zmeria sily s Cagliari.

Majster si po reprezentačnej prestávke zmeria sily s Cagliari, ktorému sa v posledných zápasoch darilo. Sardínsky tím vyhral tri zápasy zo štyroch. Juventus prehral v tejto sezóne iba jeden zápas. V Lige majstrov nestačil na Barcelonu. Napriek tomu čelí Andrea Pirlo už od úvodu veľkej kritike. Bianconeri stratili body už štyrikrát a po siedmich kolách sú až na piatom mieste tabuľky.

Z posledných štyroch ligových zápasov hneď trikrát remizovali. Pred reprezentačnou prestávkou si body podelili s futbalistami Lazia, čo by až taký problém nebol. Deľba bodov s mužstvami ako je Hellas Verona alebo Crotone sa však na severe Talianska neodpúšťa. A preto potrebuje Juventus aktuálnu situáciu vylepšiť. Na milánske AC stráca majster štyri body.

Cagliari sa pred prestávkou darilo. Hráči pochopili, čo od nich náročný tréner Eusebio di Francesco chce. Uvidíme, či ich prestávka od futbalu nevyviedla z miery. Ďalším dôležitým faktorom je v tomto období zdravotný stav hráčov. Cagliari i Juventus registrujú viacero absencií. Sardínčanom bude v Turíne chýbať Ceppitelli, Lovumbo, Pinna, Ciocci, Tripaldelli, Lykogiannis a Faragó. Andrea Pirlo môže byť o niečo pokojnejší. Dnes nemôže počítať so službami stopérskej dvojice Bonucci-Chiellini. Do zápasu nezasiahne ani Aaron Ramsey.

V Taliansku sa pozrieme aj do Spezie. Nováčika súťaže preverí na štadióne Alberta Picca ambiciózna Atalanta Bergamo. V Spezii panuje dobrá nálada. Nováčik je s ôsmimi bodmi na trinástom mieste tabuľky. Pred reprezentačnou prestávkou zvládol nesmierne dôležitý záchranársky duel s Beneventom a v dnešnom zápase nemá čo stratiť, môže iba získať. Atalanta naopak potrebuje tri body. Túto sezónu neodštartovala ideálne. Z posledných štyroch ligových duelov vyhrala iba jediný. Naposledy si po remíze 1:1 podelila body s Interom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.