Skončí Inter v prvej trojke?

Nerazzurri mali byť hlavným vyzývateľom Juventusu v boji o scudetto, nakoniec ale budú radi, ak skončia v prvej trojke súťaže. Po sérii zaváhaní sa pred Inter dostala po stredajšej výhre Atalanta, ktorá tiež túži po priamej miestenke do Ligy majstrov a milánsky veľkoklub sa späť na tretie miesto dostane len výhrou v dnešnom stretnutí.

Posledný SPAL privíta v domácom prostredí vo Ferrare pätnáste Udinese a pokúsi sa vykresať poslednú iskierku nádeje na záchranu. Jeho dnešný súper rozhodne nie je nezdoľateľný, zebry ale tiež bojujú o zotrvanie v súťaži a majú úplne rovnaké plány. SPAL prežíva katastrofálnu sezónu, z predchádzajúcich desiatich stretnutí vyhral iba jediné. Opäť sklamal aj v minulom kole, keď v kľúčovom stretnutí podľahol rivalovi z Janova. Sampdoria, ktorej takisto hrozí zostup, porazila SPAL rozdielom triedy a jasne ukázala, v akej hlbokej kríze sa mužstvo z Ferrary momentálne nachádza. Dnes to bude chcieť vo svoj prospech využiť Udinese, ktoré bodovalo v oboch posledných dueloch.

19:25 DS1 SPAL – Udinese (komentuje R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
SPAL: Letica; Felipe, Vicari, Bonifazi, Reca; Castro, Valdifiori, Dabo; D’Alessandro, Petagna, Strefezza
Udinese: Musso; Maio, Nuytinck, Samir; Larsen, Paul, Jajalo, Fofana, Zeegelaar; Nestorovski, Lasanga

Nerazzuri sa už zrejme zmierili s tým, že túto sezónu opäť zakončia bez zisku domácej trofeje. Coppa Italia zdvihol nad hlavu Neapol, titul v Serie A na 99 percent opäť poputuje do Turína. Vďaka vynikajúcej prvej polovici sezóny Interu síce miestenka do Ligy majstrov neunikne, otázkou ale zostáva, či do milionárskej súťaže postúpi priamo, alebo o ňu bude musieť zabojovať v predkolách. V Serii A totiž momentálne dominuje regionálny rival z Bergama. Atalanta má aktuálne najlepšiu formu na Apeninskom polostrove a ničí jedného súpera za druhým. Jej silu okúsili okrem iných aj Neapol a Lazio. Po včerajšom víťazstve so Sampdoriou sa Atalanta prepacovala na tretie miesto tabuľky práve pred Inter, ten tak dnes musí zareagovať víťazstvom, inak sa bude musieť pripraviť na poriadnu vlnu kritiky zo strany fanúšikov. Ambiciózny projekt Conteho môže totiž skončiť veľkým sklamaním.

21:40 DS1 Verona – Inter (R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
Verona: Silvestri; Rrahmani, Gunter, Kumbulla; Faraoni, Badu, Amrabat, Lazovic; Zaccagni, Verre; Carmine
Inter: Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Gagliadini, Brozovic, Biraghi; Eriksen; Martinez, Lukaku

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Zobraziť viac