Súboj tabuľkových susedov v Benevente, krízu Janova chcú využiť zebry

Do dnešného programu sa zmestili aj dva zápasy Serie A. Navštívime Benevento a Janov.

Kto by to bol pred sezónou povedal, že sa Fiorentina s Franckom Ribérym bude nachádzať po 26. kole až na 14. mieste tabuľky. Pravdepodobne málokto, realita je však pre klub z hlavného mesta renesancie krutá. Viola sa už dávno rozlúčila s európskymi pohármi, momentálne bojuje o to, aby sa nerozlúčila aj so Serie A. Pred osemnástym Turínom má k dobru len šesť bodov.

Úplne rovnako je na tom aj jej dnešný súper. Od Beneventa sa ale záchranárske práce očakávali. S pätnástym miestom je nováčik spokojný a ešte spokojnejší by bol, ak by na ňom zakončil aj ročník. Do konca ligy je však ešte ďaleko a preto dnes pôjde o mimoriadne dôležitý súboj.


Ten prvý na Artemio Franchi prekvapujúco vyhral nováčik. Víťazný gól strelil po zmene strán Riccardo Improta. Bol to jeho jediný gól v sezóne. Odvtedy 27-ročný útočník v pätnástich ligových dueloch strelecky mlčí napriek tomu, že do veľkej väčšiny stretnutí nastupuje v základnej zostave.

Benevento – Fiorentina (komentuje M. Petro)

Janov má iba o jeden bod viac ako Benevento s Fiorentinou. Ďalšie bude chcieť získať v domácom súboji s Udinese, ktoré sa po štvorzápasovej šnúre bez prehry prepracovalo na jedenástu pozíciu v tabuľke. Janov patrí k najobľúbenejším súperom severotalianskeho celku. Udinese neprehralo s Rossoblu ani jeden zápas z posledných deviatich. Z víťazstva sa tešilo až šesťkrát.

Tri body si pripísalo aj v prvom vzájomnom stretnutí sezóny. Zebry vyhrali v domácom prostredí tesne 1:0. Víťazný gól strelil Rodrigo De Paul, s piatimi gólmi najlepší strelec mužstva.

FC Janov – Udinese (M. Petro)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Extra GO
14:55 DS7 Sassuolo – Verona